Nowy laptop Huawei MateBook 14 już w sprzedaży!

i

Autor: Materiały Prasowe

Nowy laptop Huawei MateBook 14 już w sprzedaży!

2020-11-03 12:06

Do sprzedaży na polskim rynku trafiły dwa nowe laptopy Huawei – MateBook X oraz MateBook 14, które miały swoją premierę w połowie września br. Jeśli właśnie rozważasz zakup nowego komputera przenośnego do pracy zdalnej lub rozrywki, Huawei MateBook 14 będzie strzałem w dziesiątkę!

MateBook 14 2020 od Huawei zbiera mnóstwo pozytywnych opinii w testach, a oprócz bardzo dobrych parametrów technicznych, jest niezwykle lekki i smukły. sprawdzi się zarówno do pracy, jak i w celach rozrywkowych. Jeśli przykładowo interesujesz się fotografią, Huawei MateBook 14 cię nie zawiedzie, ponieważ wiernie odwzorowuje barwy. Urządzenie posiada aluminiową obudowę i duży bezbramkowy ekran FullView 2k, który cechuje dobra jasność. Oprócz tego laptop będzie doskonale prezentował się gdziekolwiek je ze sobą zabierzesz. To eleganckie urządzenie w kolorze srebrnym, z ultrasmukłą konstrukcją jest dodatkowo lekkie, bo waży zaledwie 1,49 kg! Możemy go więc bez trudności zabierać zarówno na ważne spotkania biznesowe, jak i na wakacje. Ekran okala cienka ramka, a szerokość obudowy w najszerszym miejscu wynosi 15,9 mm. Huawei MateBok 14 ma duży touchpad, podświetlaną klawiaturę i jest wyposażony dwa porty USB 3.2 Gen1, port USB-C, HDMI oraz Jack audio 3,5 mm. A teraz zajrzymy do środka.

Pracuj komfortowo, a do tego wydajniej i szybciej 

Huawei Matebook 14 to wydajny laptop z procesorem AMD Ryzen z serii H, z grafiką Vega. Jeśli pracujesz zdalnie, urządzenie to spełni twoje oczekiwania. Procesor laptopa został zbudowany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Tylko… co to właściwie oznacza? Nanometr to jednostka miary wynosząca jedną miliardową metra i właśnie tą jednostką określa się szerokość bramki tranzystora (bramka tranzystora to najmniejszy element w komputerze, który przewodzi prąd). Termin ten zahacza  m.in. efekty kwantowe, które są dość skomplikowane. Jednak im mniejsza jest wartość przedstawiana w nanometrach, tym bardziej zaawansowany jest technologicznie sprzęt. Pamięć operacyjna w laptopie MateBook 14 to w zależności od konfiguracji 8 lub 16 GB, a pamięć wewnętrzna wynosi 512 GB. Jeśli więc zamierzamy pracować na komputerze 8-9 godzin, to bateria o pojemności 56 Wh nam to umożliwi. Ładowanie baterii też nie trwa długo, po ok. 1,5 godziny znów będziemy mogli korzystać z urządzenia.

Oglądaj filmy, graj w gry i surfuj po internecie

MateBook 14 został wyposażony w system Shark Fin 2.0, który rozprasza generowane podczas pracy laptopa ciepło i jednocześnie działa bardzo cicho. Jeśli jesteś „nocnym Markiem”, a pozostali domownicy śpią, nie ma ryzyka, że kogokolwiek obudzisz, włączając komputer. Wystarczy, że podłączysz słuchawki do urządzenia – i do woli możesz oglądać ulubione seriale, grać w gry i słuchać muzyki. Za jakość dźwięku w laptopie odpowiadają dwa głośniki stereofoniczne o mocy 2 W każdy, które fundują nam czysty i głośny dźwięk.  W touchpad wbudowany został tag Huawei Share, dzięki czemu użytkownik może w wygodny i szybki sposób przesyłać dane między laptopem a smartfonem lub tabletem Huawei, wyposażonym w technologię NFC. Oprócz tego można z łatwością współdzielić ekrany urządzeń mobilnych i zapisywać je.

Ukryta kamera

W dobie pandemii szczególnie ważny jest kontakt z drugim człowiekiem – z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi. Teraz bezpiecznie możemy się komunikować, nie wychodząc z domu za pomocą kamerki w laptopie. Urządzenie nowej generacji od Huawei zaskakuje nietypowym rozwiązaniem – między klawiszami F6 i F7 znajduje się przycisk, pod naciśnięciu którego – wysuwa się kamera internetowa! To idealne rozwiązanie dla osób, które w obawie przed utratą prywatności – zwykli zaklejać obiektyw kamery na ekranie swojego laptopa.

Bezpieczeństwo

System operacyjny preinstalowany na Huawei MateBook 14 to Windows 10 Home. Użytkownicy z pewnością zwrócą uwagę na fakt, że producent, podobnie jak we wcześniejszych modelach, nie przeładowuje urządzeń zbędnymi oprogramowaniami, określanymi mianem bloatware. Programy o wątpliwej przydatności nie tylko mogą wykorzystywać zasoby komputera nieproporcjonalnie do ich znaczenia, ale też naruszać naszą prywatność. Na MateBook 14 znajduje się wyłącznie PC Manager i oprogramowanie to umożliwia nam konfigurowanie urządzenia, aktualizację sterowników i sprawne działanie Huawei Share, co jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dodatkowo laptop od Huawei jest wyposażony w czytnik linii papilarnych – zintegrowany z przyciskiem włączania. Jedno wciśnięcie pozwala uruchomić i zalogować się do komputera. To zabezpieczenie chroni nasze dane, zwłaszcza gdy będąc w podróży biznesowej, zdarzy nam się zmrużyć oko w pociągu lub w samolocie.

Model MateBook 14 – w zależności od konfiguracji – dostępny jest w rekomendowanej cenie detalicznej 3599 zł lub 3999 zł.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze