OPPO przedstawia przyszłość błyskawicznego ładowania podczas MWC w Szanghaju

2021-02-23 15:29 tryb
OPPO
Autor: materiały prasowe OPPO

OPPO, jeden z największych na świecie producentów inteligentnych urządzeń, był gospodarzem konferencji poświęconej technologii błyskawicznego ładowania zorganizowanej podczas Mobile World Congress w Szanghaju (MWCS). Wydarzenie odbyło się na stoisku OPPO, gdzie pokazano również rozwijany smartfon OPPO X 2021, Omni - urządzenie 5G CPE czy technologię OPPO Wireless Air Charging.

Najważniejsi partnerzy z branży elektroniki użytkowej i produkcji procesorów oraz eksperci w dziedzinie technologii ładowania z ramienia CCTL (China Telecommunication Technology Labs), spotkali się, by rozmawiać o przyszłość technologii szybkiego ładowania.OPPO zaprezentowało liczne rozwiązania z zakresu technologii błyskawicznego ładowania, w tym ładowarkę o mocy 125W, dzięki której pełne ładowanie baterii o pojemności 4 000 mAh trwa zaledwie 20 minut. Kolejną pokazaną nowością jest AirVOOC, technologa bezprzewodowego ładowania o mocy 65W, która ogniwo o tej samej pojemności naładuje w ciągu zaledwie 30 minut. Zostały również zaprezentowane urządzenia partnerów, którzy w swoich produktach wykorzystują technologie opatentowane przez OPPO.

Takiej inteligentnej szczoteczki w sprzedaży w Polsce jeszcze nie było. Lebooo łączy siły z technologią Huawei

Bardzo trudne czasy dla artystów

Innowacje od OPPO zostały podzielone na trzy strefy W strefie Inteligentny Dom Przyszłości zaprezentowano produkty OPPO z obszaru IoT, które wprowadzają inteligentne i kompleksowe rozwiązania do domu na wyższy poziom. Jej sercem jest urządzenie 5G CPE, Omni, wyposażony w Qualcomm® Snapdragon™ X55 5G Modem-RF System, które za pomocą opatentowanych dwóch systemów antenowych konwertuje sygnały 5G w stabilne połączenia Wi-Fi o dużej prędkość.System anten 5G O-Reserve wykorzystuje spektrum Sub-6GHz 5G, automatycznie aktywując cztery z ośmiu dostępnych anten, zapewniając najlepszą jakość sygnału. Z kolei technologia O-Motion 360° pozwala na pełen obrót anten, dzięki czemu urządzenie CPE automatycznie ustawia się w pozycji, która umożliwia optymalny obiór sygnału 5G fal milimetrowych. OPPO, Qualcomm Technologies, Inc i Ericsson niedawno ukończyły testy technologii 5G fal milimetrowych przy pomocy Omni, uzyskując prędkość transmisji downlink na poziomie 4,06 Gb/s. W tej strefie OPPO pokazało również jak wykorzystać technologię Rozszerzonej rzeczywistości (AR) podczas zakupów i grania.

- W OPPO wierzymy, że technologia 5G zmieni sposób w jaki obecnie żyjemy. Wraz ze wzrostem i pojemnością sieci będziemy obserwować wzrost aplikacji, które wpłynął na wiele dziedzin życia użytkowników. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie międzynarodowych standardów 5G i będziemy kontynuować rozwój urządzeń i wdrożeń 5G, od TV przez urządzenia CPE aż po AR - Henry Tang, wiceprezes OPPO Research Institute.

Najnowsze