Rewolucyjny smartfon

OPPO rusza z nowym projektem, w którym szuka polskiej nazwy dla kategorii pionowo składanych smartfonów

2023-02-16 11:24

Wkrótce w Polsce pojawi się pierwszy składany pionowo smartfon OPPO – OPPO Find N2 Flip. W związku z tym wydarzeniem, producent inicjuje projekt, w którym zachęca do przesyłania pomysłów na polską nazwę kategorii składanych pionowo smartfonów typu flip (z jęz. ang). Konkurs odbywa się na łamach wybranych redakcji technologicznych oraz kanałach YouTube. Ponadto OPPO zaprosiło do współpracy popularyzatora wiedzy o języku polskim oraz pisarza science fiction.

Nowy projekt OPPO, który wymaga Twojej kreatywności!

16 lutego OPPO rusza z nowym projektem, poprzez który chce zaangażować użytkowników Internetu oraz fanów marki i nowych technologii do szukania polskiej nazwy kategorii składanych pionowo telefonów, tym samym wysyłając „flipa” na lingwistyczną emeryturę.

Do podjęcia wyzwania zachęca Maciej Makselon, popularyzator wiedzy o języku polskim, nauczyciel akademicki oraz mówca TEDx. W swoim felietonie, przygotowanym specjalnie dla OPPO, pisze:  - Przeciętna osoba wychowana w Polsce zna około trzydzieści tysięcy słów. W różnych słownikach znajdziemy ich nawet dwieście tysięcy. A język cały czas rozwija się i rośnie. Zanurzmy się w rodzimej obfitości, by odnaleźć nowości. (...) Nie ma żadnych powodów, byśmy nie oddali się językowej rozpuście i – jeżeli tylko mamy ochotę – oswajali rodzimym słowem to, co obce - Maciej Makselon, popularyzator wiedzy o języku polskim, nauczyciel akademicki oraz mówca TEDx.

Natomiast radę dla biorących udział w konkursie ma Michał Cholewa, pisarz science fiction, dwukrotny Laureat Nagrody im. Janusza Zajdla za „Fortę” (2015r.) oraz opowiadanie „Ucieczka” (2022 r.). W felietonie, napisanym dla marki OPPO, stwierdza: - Język na ogół zmierza do prostoty. (...) Jeżeli jakieś słowo będzie trudne, zapewne zostanie szybko uproszczone, tak jak prawie nikt dziś nie mówi „automobil" czy „aeroplan". Język powinien być z grubsza zrozumiały dla odbiorcy - dodaje Michał Cholewa, pisarz science fiction, dwukrotny Laureat Nagrody im. Janusza Zajdla.

Zasady konkursu? Są bardzo proste!

Na pytanie konkursowe: „Jak po polsku nazwiesz kategorię składanego telefonu typu Flip?” można odpowiadać na łamach wybranych redakcji technologicznych i kanałach YouTube do czwartku, 23 lutego br. W projekcie biorą udział: Instalki.pl, Gsmmaniak.pl, CDaction.pl, Michał Pisarski Tech oraz Kanał o technologii. Do wygrania są m.in. słuchawki OPPO, audiobook oraz zbiór opowiadań Michała Cholewy.

Ostateczny wybór OPPO pozostawi użytkownikom Internetu!

W kolejnym etapie OPPO, spośród propozycji nadesłanych w ramach konkursów organizowanych przez wybrane redakcje oraz YouTuberów technologicznych, konsultując się z Maciejem Makselonem oraz Michałem Cholewą, wybierze trzy propozycje. Finalna decyzja będzie należeć do użytkowników Internetu. Marka na swoim Facebook’u zorganizuje głosowanie na nową nazwę kategorii pionowo składanych telefonów.

Tańczące z promocjami 16.02.2023
Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Najnowsze