Płatności Google Pay w Banku Pekao

i

Autor: Materiały Promocyjne

Płatności Google Pay w Banku Pekao

2020-12-18 11:46

Klienci Banku Pekao mogą korzystać z wygodnych płatności Google Pay. Dzięki usłudze posiadacze smartfonów z systemem Android mogą płacić w milionach miejsc – zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, na stronach internetowych sklepów oraz w aplikacjach mobilnych. Z nowej funkcjonalności skorzystają na start klienci indywidualni – właściciele kart Mastercard i VISA oraz użytkownicy aplikacji mobilnej PeoPay.

Z płatności zbliżeniowych korzystamy prawie wszyscy – według badania VISA Mobile Payments aż 86 proc. Polaków deklaruje, że skorzysta z tej formy płatności do końca tego roku. Nic dziwnego – nie ma pewnie szybszej i prostszej formy płatności. Zbliżasz do czytnika terminala kartę czy telefon i już, zapłacone, a gdy płatność przekracza 100 zł, akceptujesz ją dodatkowo na terminalu lub telefonie. Google Pay jako nowa metoda płatności został udostępniony zgodnie z oczekiwaniami klientów, co sprawia, że Pekao ma obecnie jedną z najszerszych na rynku ofert płatności mobilnych.

Wiele możliwości Google Pay

Z Google Pay mogą korzystać posiadacze najnowszej wersji aplikacji PeoPay (jest już do pobrania w sklepie Google Play) oraz kart Mastercard i karty debetowej Visa Debit Gold. W przypadku tych pierwszych nowością będzie możliwość płatności mobilnych kartami kredytowymi.

Z Google Pay można zapłacić zbliżeniowo za zakupy w sklepach stacjonarnych, dokonać płatności za zakupy on-line z dowolnej przeglądarki po zalogowaniu się do swojego konta Google, a także płatności w aplikacjach mobilnych, wybierając kartę do płatności (np. zamawiając przejazd lub jedzenie), a nawet, w przypadku kart Mastercard, wypłacić gotówkę z bankomatów wyposażonych w czytniki zbliżeniowe.

Bezpieczne płatności

Klienci Banku Pekao mogą aktywować Google Pay przez aplikację mobilną PeoPay. Usługa płatności zbliżeniowych telefonem dostępna jest już od chwili podpisania umowy i aktywacji aplikacji – nie trzeba czekać na wydanie karty do konta. Wystarczy dodać instrument płatniczy PeoPay (odpowiednik karty wirtualnej) do Google Pay. Jeśli ma się już wydaną kartę płatniczą i się z niej korzysta, można zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać kartę do usługi, a następnie potwierdzić to w kolejnych krokach aktywacji płatności Google Pay. Kartę można też dodać bezpośrednio w aplikacji Google Pay, wpisując jej dane, a następnie zatwierdzając kodem otrzymanym w SMS-ie.

Płatności Google Pay zapewniają w ysoki poziom bezpieczeństwa. Jeśli płatność przekracza 100 zł trzeba odblokować  ekran telefonu jako potwierdzenie płatności. Jeśli korzysta się z Google Pay, do płatności zaleca się ustawienie silnego hasła, kodu lub wzoru oraz, jeśli to możliwe, używania odblokowania biometrycznego, za pomocą odcisku palca lub rozpoznawania twarzy.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST

PEKAOSA-logo

i

Autor: materiały prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze