Huawei

i

Autor: Shutterstock

XMAGE Awards 2023

Poznaliśmy najlepsze zdjęcia i filmy zrobione smartfonem! Huawei ogłosił laureatów

2023-09-13 11:35

HUAWEI XMAGE Awards to jeden z największych na świecie międzynarodowych konkursów fotografii mobilnej, przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Tegoroczna, czyli już szósta edycja wydarzenia, cieszyła się w Polsce rekordowym zainteresowaniem. Do konkursu zgłoszono aż 2380 prac, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku. Spośród nadesłanych zdjęć i filmów jury wyłoniło 9 zwycięzców. Autor najlepszej pracy w polskiej edycji konkursu otrzyma fotosmartfon HUAWEI P60 Pro, a laureaci poszczególnych kategorii – smartwatche lub słuchawki. Natomiast światowy finał, w którym do wygrania są m.in. 3 nagrody główne po 10 000 dolarów, zostanie rozstrzygnięty pod koniec września br.

W 2023 roku konkurs HUAWEI XMAGE Awards, do tej pory znany jako Next Image Awards, przeszedł rebranding. Nowa nazwa nawiązuje do XMAGE – przełomowej technologii fotografii mobilnej, zastosowanej m.in. w fotosmartfonie HUAWEI P60 Pro. Niezmiennie jednak, aby wziąć udział w konkursie, należało przesłać zdjęcia lub filmy, które zostały wykonane smartfonem Huawei. Uczestnicy mieli do wyboru 8 kategorii konkursowych, w tym 6 fotograficznych i 2 filmowe. Wszystkie zgłoszenia zostały poddane weryfikacji, a następnie ocenione przez polskie jury, w skład którego weszli: Agnieszka Ewa Giętkowska – fotografka, zwyciężczyni polskiej edycji Next Image 2022; Piotr Twardowski – twórca kreatywnych filmów reklamowych, a także zespół polskiego działu marketingu Huawei CBG. Jury wybrało głównego laureata polskiej edycji, a ponadto po jednym zwycięzcy z każdej kategorii.

Poznajmy zwycięzców

Nagroda główna: mazurekphotographer

Laureaci kategorii fotograficznych

  • Night Walk (spróbuj uchwycić światło ukryte w ciemności) – pozdro_techno
  • Portret (wyraź siebie lub swojego bohatera) – Anna Mucha
  • Sztuka i moda (jako znakomite formy wyrażania siebie) – Michał Wes Wesołek
  • Outdoor (pokaż, co znaczy dla Ciebie przebywanie poza domem) – bwilkova
  • Hello Life! (pokaż inspirujący, zaskakujący lub emocjonalny moment) – Jarek Radimersky
  • Storyboard (seria od 3 do 9 zdjęć, które opowiadają jakąś historię) – Wroclavska

Laureaci kategorii filmowych

  • Akcja (maks. 30 sek. materiał, pokazujący poruszający moment/wydarzenie) – daniel_wencel
  • Storytelling (opowiedz historię takiej postaci, która zainspiruje świat) - Film krótkometrażowy do 5 minut / film długometrażowy 5-30 minut) – Anna Łukaszewska

Zwycięskie zdjęcia i filmy można obejrzeć na stronie Społeczności Huawei

Autor najlepszej pracy w Polsce sięgnie po smartfon HUAWEI P60 Pro, zwycięzcy kategorii Portret i Night Walk otrzymają nowe smartwatche z serii HUAWEI Watch 4, a laureaci pozostałych kategorii słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i.

Jeszcze jedna szansa na wygraną

Poznaliśmy już zwycięzców z Polski, ale na tym nie koniec emocji w tegorocznym XMAGE Awards! Wszystkie prace zgłoszone do lokalnych konkursów (w tym do polskiej edycji) zostaną ponownie ocenione przez międzynarodowe Jury. Najlepsze z nich dostaną się do globalnego finału, który zostanie rozstrzygnięty 30 września br. Trzech zwycięzców światowego finału konkursu otrzyma nagrody główne w wysokości 10 000 dolarów. W każdej z 8 kategorii tematycznych Jury wyłoni po 3 najlepsze prace i ich autorzy otrzymają po 1500 dolarów, a na 27 laureatów drugich miejsc czeka po 1000 dolarów. Dodatkowo dla 5 wyróżnionych zdjęć lub filmów zostaną przyznane nagrody po 500 dolarów.

Pieniądze to nie wszystko - Tadeusz Białek [KARPACZ 2023]

QUIZ PRL: Tych cudeniek z PRL-u już nie ma. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 9
Najpopoularniejszy elektryczny „ogrzewacz do pomieszczeń firmy „Farel” zwany Farelką, był:
Najnowsze

Materiał sponsorowany