Brainly/nauka zdalna/komputery

i

Autor: Materiały prasowe Brainly/nauka zdalna/komputery

Rekordowa inwestycja dla Brainly. Prawie 300 mln złotych od Learn Capital

2020-12-24 13:16

Brainly to największa na świecie platforma edukacyjna online, pomagająca w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. Dotąd pozyskała fundusze w wysokości 150 milionów dolarów, co pozycjonuje ją na pierwszym miejscu wśród polskich startupów. W rundzie D firmę wsparli: dotychczasowi inwestorzy Learn Capital oraz fundusze Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka MantaRay. Środki z inwestycji zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów dla wielomilionowej społeczności Brainly na całym świecie. Na poziomie globalnym, Brainly rozszerzy swoją obecność między innymi w Brazylii i Indonezji - dwóch dynamicznie rozwijających się społecznościach platformy.

- Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu - dodaje Michał Borkowski, CEO i współzałożyciel Brainly.

Od kwietnia 2020 r. baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 75%, umacniając pozycję lidera wśród narzędzi do nauki w domu. Dziś Brainly jest potężnym zasobem dla uczniów i ich rodziców, szukających pomocy wśród szkolnej społeczności i grona ekspertów. Brainly udowodniło już, że potrafi osiągnąć sukces w pomocy z zadaniami domowymi, teraz zapowiada kolejne produkty edukacyjne dla uczniów i rodziców.

Najlepsze seriale do nauki języków obcych. Czas spędzany w domu może być produktywny

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

- W tym roku Brainly osiągnęło rekordowe 350 milionów użytkowników miesięcznie.  Pozyskane fundusze zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju, ale przede wszystkim do dostarczenia zasobów edukacyjnych setkom milionów uczniów i rodziców na całym świecie - dodaje Borkowski.

- Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych na świecie, osiągając znaczący wzrost organiczny w ponad 35 krajach. Ten wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne. Learn Capital jest dumne, mogąc wspierać zespół Brainly zarówno w realizacji ambitnych planów produktowych, jak i w drodze do uzyskania pozycji globalnego lidera -  komentuje Vinit Sukhija, Partner w Learn Capital.

Najnowsze