Huawei

i

Autor: Shutterstock Huawei

Tablet idealny do pracy i nauki zdalnej? Huawei proponuje MatePad 11

2021-08-20 9:43

Nowy rok szkolny za pasem. Uczniowie wyczekują powrotu do szkół, ale kto wie czy znów nie zaskoczy nas nauka zdalna czy w systemie hybrydowym. Podobnie z powrotem do biur. Wiele firm nie wróci już do dawnego trybu pracy. W takich sytuacjach warto zdać się na solidny sprzęt, który sprawdzi się w domowym zaciszu. Czy tablet Huawei MatePad 11 to gwarantuje?

Huawei MatePad 11

Chiński gigant stara się zaskakiwać swoich fanów. Po pierwsze za sprawą ceny. Nowy tablet kładzie konkurencję na łopatki. Cena 2399 zł robi wrażenie, szczególnie gdy podobny sprzęt u innych producentów kosztuje ok. 500 złotych więcej. Dodatkowo, gdy MatePad 11 wchodził na rynek, Huawei jeszcze podkręcił ofertę i tablet można było nabyć w kwocie 1999 zł wraz z promocyjnymi gadżetami - smartwatch Watch GT 2 Pro oraz bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4i, drugi zestaw to dedykowana do obsługi tabletu myszka, klawiatura i rysik M-Pencil oraz słuchawki Huawei FreeBuds 4i. 

Drugim aspektem MatePad 11 obok którego trudno przejść obojętnie to design oraz wydajność. To pierwszy tablet marki obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz, zapewniający płynny obraz podczas wyświetlania szerokiej gamy treści, w tym wymagających gier i filmów. Podczas przeglądania stron internetowych i dokumentów, zawartość ładuje się szybciej. Wysoka częstotliwość odświeżania umożliwia również wprowadzanie pisma odręcznego w czasie rzeczywistym. 

ZOBACZ: Technologiczna wyprawka szkolna, czyli jakie sprzęty przydadzą się uczniowi?

Tańczące z promocjami (20.08)

Zastosowany w MatePadzie 11 Snapdragon 865 zapewnia wydajną, bezproblemową pracę. Urządzenie jest wspierane przez 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii tabletu wynosi 7250 mAh. Jak długo działa bateria? W przypadku standardowej pracy biurowej lub nauki, możemy pociągnąć na jednym ładowaniu nawet do 9 godzin, czyli cały dzień nauki zdalnej lub dniówka w pracy.

Warto też wyróżnić system dźwiękowy stereo Harmon Kardon złożony z czterech głośników wysokotonowych i niskotonowych o dużej amplitudzie. Ten element użytkownicy docenią bardziej w czasie wolnym np. podczas oglądania filmów.

Sonda
Czy korzystasz z tabletu?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy Huawei MatePad 11? Oczywiście na dedykowany do jego obsługi nowy rysik M-Pencil drugiej generacji oraz magnetyczną klawiaturę. Rysik zapewnia naturalne wrażenie pisania, przypominające ołówek, dzięki nowej, pokrytej platyną końcówce pióra, niskim opóźnieniom i obsłudze 4096 poziomów czułości na nacisk. M-Pencil obsługuje szereg innowacyjnych funkcji, w tym Huawei FreeScript, która przekształca odręczne treści w tekst cyfrowy w czasie rzeczywistym. Inteligentna klawiatura magnetyczna Huawei to pełnowymiarowa klawiatura o skoku klawiszy 1,3 mm, która zapewnia wysoki komfort pracy. Rekomendowana cena sprzedaży M-Pencil to 399 zł, a klawiatury – 499 zł.

Jakie minusy posiada Huawei MatePad 11? Nikt nie jest idealny i tak samo jest jest w tym przypadku. Wraz z postawieniem na autorski software HarmonyOS, opisywany tablet pozbawiony jest swobodnego dostępu do aplikacji Google'a. Temat jest już znany dla posiadaczy najnowszych modeli smartfonów Huawei, ale dla wielu użytkowników to wciąż może być uciążliwe. Inne wady? Np. brak złącza mini-jack 3.5mm.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze