Ten gadżet łączy okulary, słuchawki i zestaw głośnomówiący. Poznaj Huawei x Gentle Monster II

2020-12-30 11:58 tryb
Huawei x Gentle Monster Eyewear II
Autor: materiały prasowe Huawei x Gentle Monster Eyewear II

Zimą w Polsce słońca jak na lekarstwo, ale z dnia na dzień zbliżamy się do bardziej słonecznych dni. Wówczas okulary przeciwsłoneczne wrócą do łask. A gdyby tak zastąpić nimi słuchawki bezprzewodowe? To możliwe za sprawą okularów Huawei x Gentle Monster II. Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od zwykłych okularów, ale skrywają w sobie użyteczne rozwiązania.

Gentle Monster to marka południowokoreańskiego producenta okularów. Wraz z drugim gigantem nowych technologii - Huawei, na rynek wypuścili drugą generację okularów Huawei x Gentle Monster II. To nowe oraz inteligentne okulary w portfolio marki, które chronią oczy przed słońcem, pozwalają prowadzić rozmowy telefoniczne i słuchać muzyki. Huawei x Gentle Monster II skierowane są nie tylko do tzw. gadżeciarzy i miłośników nowych technologii, ale również do osób, którym zależy na dobrym i eleganckim wizerunku.

TIDAL, OLX, InPost, World of Tanks i AutoMapa w nowej kampanii Huawei AppGallery

W oprawkach ukryte są nie tylko głośniki z ultracienką membraną o dużej amplitudzie, a także tytanowe, ale przy tym elastyczne zawiasy, zapewniają komfort noszenia i przyjemność korzystania z inteligentnych funkcji - w porównaniu do pierwszej wersji urządzenia, której premiera miała miejsce w 2019 roku, zwiększony został też kąt zakrzywienia zauszników z 12° do 20°. Wszystko to sprawia, że Huawei x Gentle Monster Eyewear II oferują wysoki komfort noszenia. W samych oprawkach znajdziemy też centrum sterowania. Za pomocą odpowiednich gestów sparujemy okulary ze smartfonem poprzez Bluetooth 5.2. Po kilku chwilach sterowanie wydaje się bardzo intuicyjne - zbliżone do słuchawek Free Buds Pro. Aby odtworzyć następny lub poprzedni utwór, a także regulować głośność, wystarczy wykonać kilka przeciągnięć po lewym zauszniku, bez potrzeby wyjmowania telefonu. Przy okazji, kolejne skojarzenia z FBP, ściągając okulary z twarzy w czasie odtwarzania muzyki, sprzęt wykrywa ruch i wstrzymuje dźwięk. Jeśli w ciągu trzech minut z powrotem je założymy, to muzyka zostanie automatycznie wznowiona. Dodatkowo głośniki stereo i mikrofony, rejestrują nasz głos w trakcie rozmów lub gdy chcemy skorzystać z asystenta głosowego Celia.

dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]

Co ciekawe, przy niskim i średnim poziomie głośności - pomimo zewnętrznych głośników, muzyka nie jest słyszalna dla otoczenia (szczególnie w przypadku standardowego ulicznego gwaru). Odradzam jednak słuchanie muzyki ile fabryka dała np. w komunikacji miejskiej.

Najnowsza aktualizacja do EMUI 11 trafia na smartfony i tablety Huawei

Minusy? Brak mobilnego ładowania. Etui w trakcie napełnienia baterii musi być podłączone do zasilania. Bateria o pojemności 85 mAh wystarczy na około 5 godzin pracy z odtwarzaniem muzyki lub 3,5 godziny rozmów telefonicznych. Zaledwie półtora godziny ładowania zapewnia 100 proc. baterii, a kwadrans wystarczy na godzinę użytkowania. Warto podkreślić, że ładowanie odbywa się za pomocą technologii NFC.

Najnowsze