Bolt

i

Autor: Materiały prasowe

W Europie powstaje super-alikacja! Bolt pozyskuje 600 mln euro

2021-08-02 16:12

Bolt, pierwsza europejska super-aplikacja, zamknęła rundę finansowania o wartości 600 mln euro, zwiększając wycenę firmy do ponad 4 mld euro. Bolt wykorzysta fundusze na rozwój nowej, 15-minutowej usługi dostawy artykułów spożywczych - Bolt Market oraz na przyspieszenie ekspansji dotychczasowych produktów mobilnych i dostawczych. Fundusze zostały pozyskane od nowych inwestorów, w tym Sequoia, Tekne i Ghisallo, a także od dotychczasowych inwestorów Bolt - G Squared, D1 Capital i Naya.

- Misją Bolt jest zapewnienie przystępnych cenowo i zrównoważonych sposobów na przemieszczanie się w miastach. Budujemy przyszłość, w której ludzie nie są zmuszani do kupowania samochodów, które są przyczyną zwiększonego ruchu ulicznego i zanieczyszczenia środowiska, ale korzystają z transportu na żądanie, kiedy rzeczywiście tego potrzebują. Po siedmiu latach nieustannej pracy, produkty Bolt z obszaru mobilności i dostaw stanowią lepszą alternatywę dla niemal każdego sposobu użycia prywatnego samochodu. Cieszę się, że możemy zaoferować te usługi milionom klientek i klientów w Europie i Afryce, oddając miasta lokalnym społecznościom - powiedział Markus Villig, dyrektor generalny Bolt.

ZOBACZ: Potężna promocja! Kupisz jeden telewizor, drugi masz za darmo!

Bolt doświadczył nadzwyczajnego wzrostu w ciągu ostatniego roku — firma rozrosła się do 75 milionów klientek i klientów na całym świecie. Oprócz podstawowej usługi przewozów, platforma oferuje usługę car-sharingu - Bolt Drive oraz wypożyczalnię hulajnóg i rowerów elektrycznych. Usługi dostawy obejmują Bolt Food, który umożliwia zamawianie posiłków z restauracji oraz najnowszy dodatek do ekosystemu Bolt — 15-minutową usługę dostawy artykułów spożywczych, Bolt Market.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

- Bolt na nowo definiuje transport w miastach w wielu częściach świata. Markus jest zaangażowanym założycielem, który zbudował doskonale działający biznes obejmujący Europę i Afrykę oraz kulturę opartą na misji, która stanowi fundament trwałej firmy. Bolt pomaga klientkom oraz klientom, miastom i środowisku. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować - dodał Andrew Reed, partner w Sequoia.

Sonda
Czy korzystasz z e-hulajnogi?

W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma uruchomi Bolt Market w 10 krajach Europy - krajach bałtyckich i Europie Środkowej, Szwecji, Portugali, Chorwacji i Rumuni. Do uruchomienia nowej usługi Bolt wykorzysta swoją dotychczasową technologię i sieć kurierską Bolt Food, a także doświadczenie w operacjach dostarczania żywności.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze