Wygraj naukę na University of Cambridge. Ruszył nabór do Szkoły Pionierów PFR

2018-06-05 14:27
start-up, zespół
Autor: Pixabay.com

Od 5 czerwca trwa nabór do Szkoły Pionierów PFR – międzynarodowego programu edukacyjnego dla młodych, przyszłych przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów. Na zwycięzców czeka miesiąc warsztatów i szkoleń w Polsce i Wielkiej Brytanii, które poprowadzą eksperci, m.in. przedstawiciele Allegro – pioniera na rynku e-commerce w Polsce oraz specjaliści z TDJ – pioniera na rynku funduszy inwestycyjnych.

Organizatorem Szkoły Pionierów PFR jest Polski Fundusz Rozwoju, partnerem strategicznym – Allegro, głównym – TDJ, a społecznym – Fundacja PFR. W ramach programu osoby w wieku 20 – 35 lat, które interesują się nowymi technologiami, chcą doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz kluczowe kompetencje biznesowe, mogą wygrać szkolenia i warsztaty z ekspertami.

Szkoła Pionierów PFR ma za zadanie wypełnić lukę kompetencyjną na polskim rynku. - Kapitał finansowy to nie wszystko. Chcemy inwestować w kapitał ludzki – powiedział Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 czerwca w siedzibie PFR-u. Jak dodał, „obszar innowacji jest jednym z priorytetów wszystkich instytucji skupionych wokół PFR”, a szkoła pionierów stanowi „etap przedseedowy”. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju przyznał też, „brakuje działań promujących projekty technologiczne” i chociaż jesteśmy znani z kompetencji matematycznych czy informatycznych, to nie mamy wystarczających umiejętności biznesowych. Szkoła Pionierów PFR ma wypełnić tę lukę kompetencyjną.

Nadzór nad programem sprawuje Rada Programowa, w skład której wchodzą osoby cieszące się dużym autorytetem na rynku nowych technologii, m.in. Natalia Hatalska – blogerka i analityk trendów, Eliza Kruczkowska – dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Damian Zapłata – Chief Commercial Officer w Allegro oraz Oliwia Kwiatkowska – Partner Zarządzająca TDJ Foundation. Szeregi Rady zasilą także postaci cenione w świecie nauki, nowoczesnych trendów i start-upów.

 

Kandydaci do Szkoły Pionierów PFR powinni wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie startup.pfr.pl/pl/szkola-pionierow, załączyć swoje CV oraz plan rozwoju personalnego. Na drugim etapie rekrutacji chętni do uczestnictwa w Szkole Pionierów PFR spotkają się z komisją, która wyłoni 50 osób zakwalifikowanych do programu. Aplikacje można składać do 26 czerwca, natomiast program wystartuje 3 września. Udział w Szkole Pionierów PFR jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty zakwaterowania w Warszawie – stanowi to dodatkowe zabezpieczenie dla organizatorów, którzy będą mogli uniknąć rezygnacji laureatów z projektu.

- Celem, jaki realizuje Fundacja PFR, jest wspieranie inicjatyw, które pomagają domykać luki w wymiarze społecznym, stąd nasze zaangażowanie w ten ambitny projekt edukacyjny. Szkoła Pionierów PFR wprowadza nową jakość. Pomaga rozwijać talenty, przygotowywać śmiałe projekty oraz przeciera szlaki do ich realizacji w Polsce – powiedziała Agata Nałęcz, Prezes Fundacji PFR.

3 września nastąpi otwarcie Szkoły Pionierów PFR, w ramach których odbędzie się cykl warsztatów z ekspertami w Warszawie. W ostatnim tygodniu września zespół Cambridge Enterprise zrealizuje z uczestnikami cykl zajęć w Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: mat. pras., mediapfr.prowly.com

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze