Acer

i

Autor: Shutterstock Acer

Wytrzymały i kreatywny notebook ConceptD 3 Ezel z obracanym ekranem [ZDJĘCIA]

2021-02-16 4:00

ConceptD 3 Ezel to przedstawiciel z rodziny ConceptD 3 zaprezentowanej przez Acer w ubiegłym roku. Ten model budzi największe zainteresowanie ze względu na obracany ekran - do wyboru mamy tryb tradycyjnego laptopa, ale też tabletu, rysowania, wyświetlania czy prezentacji. A jak sprawdza w codziennej pracy?

Acer ConceptD Ezel 3

Pierwsza myśl? Trochę ciężki i jak się otwiera ten model? O co chodzi z tą nietypową obudową? Chwila zastanowienia i obracałem ekran w różne strony. A to dlatego, że Acer ConceptD Ezel 3 został stworzony z myślą o kreatywnej pracy na komputerze. Bez ruszania się z miejsca i odwracania całego notebooka, możemy zaprezentować ekran osobie, która siedzi na przeciwko - wystarczy lekko przysunąć do siebie monitor, a następnie go obrócić. Proste.

Nowy model Acera wyróżnia się nie tylko niezwykłami rozwiązaniami, ale także wykończeniem. Biała obudowana świetnie kontrastuje z podświetlaną na pomarańczowo klawiaturą. Z kolei szklany touchpad - czułym wygodny i o sporych rozmiarach, obsługuje gesty wykonywane wieloma palcami, a w zanadrzu mamy jeszcze do dyspozycji rysik Acer Active Stylus (schowany w lewej krawędzi notebooka).

Acer prezentuje Chromebook Spin 514 z procesorem AMD Ryzen Mobile i kartą graficzną AMD Radeon

A co Ezel skrywa w środku?

Ten model występuje w 14- i 15,6-calowej wersji – producent zastosował ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px). Za wydajność odpowiada procesor w wersji Intel Core 10. generacji Core i7-10750H lub Core i5-10300H, połączony z kartą graficzną NVIDIA Quadro T1000 (wersja Pro) lub GeForce GTX 1650Ti, oraz dyskiem SSD PCIe NVME o pojemności 1 TB.

Acer podkreśla, że Ezel idealnie sprawdzi się nie tylko w pracy stacjonarnej, ale i podróży. Początkowo miałem wątpliwości. Po dłuższych przygodach z ultralekkimi Swiftami i najlżejszym w swojej kategori - Huawei MateBook X, ciężko było mi się przyzywczaić do wagi 1,68 kg (14-calowy model) i 1,95 kg (15,6-calowy wariant). Patrząc jednak na zawartość i możliwości ConceptD 3 Ezel, to faktycznie nie jest dużo. 

Na spory plus trzeba zaliczyć ok. 18-20-godzinny czas pracy na baterii i rewelacyjny zestaw portów obejmujący m.in. USB typu C wraz z obsługą Thunderbolt 3, oraz czytnik kart SD. Z kolei za małą niedogodność uznałbym umiejscowienie na lewej krawędzi notebooka wejścia do ładowarki i kabla HDMI w bezpośrednim sąsiedztwie. Podczas używaniu obu kabli mogą na siebie nachodzić - detal, ale dla niektórych użytkowników może być uciążliwy. 

Jak Andrzej Stękała został kelnerem? SE odwiedziło karczmę, w której pracuje nasz skoczek

Notebook ConceptD 3 Ezel dostępny jest w sprzedaży na polskim rynku od połowy ubiegłego roku. Jego sugerowana cena to 8 999 zł, ale spokojnie można już znaleźć oferty o 1000 zł niższe.

Najnowsze