Xiaomi otwiera swoje największe biuro badań i rozwoju poza Chinami

2019-10-30 10:48 ŁT
Xiaomi
Autor: materiały prasowe Xiaomi

Xiaomi, globalny lider technologii, otworzyło biuro do badań i rozwoju w Tampere, w Finlandii. Prowadzone w nim działania mają się skupić na technologiach w aparatach fotograficznych, takich jak algorytmy, uczenie maszynowe, przetwarzanie sygnału, zdjęć i wideo.

Grupa ds. badań i rozwoju aparatów, znajduje się w Hervancie, w pobliżu kampusu technologicznego Uniwersytetu w Tampere. Jest to największy zespół, jaki Xiaomi założyło poza granicami Chin - czytamy w komunikacie prasowym e-giganta.

ZOBACZ TAKŻE: Najnowsze modele Redmi 8 i Redmi 8A dostępne w Polsce. Sprawdź, w jakiej cenie

- Utworzenie zespołu badawczo-rozwojowego w fińskim mieście Tampere jest kamieniem milowym w naszej globalnej ekspansji. Nie tylko łączymy działalność operacyjną i biznesową, ale także pracujemy z lokalnymi talentami w celu dalszego ulepszania naszych produktów dzięki wysoce innowacyjnym technologiom. To działanie ma sprawić, że nasza maksyma „innowacje dla każdego” stanie się jeszcze bardziej powszechna - powiedział Wang Xiang, wiceprezes Xiaomi.

Fińskie miasto od lat 90-tych w znacznym stopniu przyczynia się do innowacji w dziedzinie fotografii i obrazowania wiodących marek smartfonów, a kampus technologiczny Uniwersytetu w Tampere ma duże osiągnięcia w obszarze przetwarzania sygnału. W ostatniej dekadzie, dokonania w dziedzinie badań i rozwoju obrazowania, zostały przyjęte w lokalnych oddziałach niektórych światowych gigantów, takich jak Intel czy Microsoft. 

Ponadto, dostępność wielu utalentowanych ludzi, specjalizujących się w technologiach fotograficznych, wpisuje się w filozofię Xiaomi, która stawia sobie za cel zatrudniania wysokokwalifikowanych pracowników. 

- Nasza siedziba w Tampere to największy zespół ds. rozwoju aparatów Xiaomi poza granicami Chin. Koncentrujemy się na technologiach fotograficznych, takich jak algorytmy aparatów, uczenie maszynowe, przetwarzanie sygnałów, zdjęć i wideo - technologiach, które napędzają prace badawczo-rozwojowe nad fotografią mobilną. Na razie jesteśmy zespołem składającym się z około 20 osób, ale cały czas rozbudowujemy nasze struktury - powiedział Jarno Nikkanen, starszy dyrektor i szef działu badań i rozwoju Xiaomi Finlandia. - Filozofia Xiaomi zawsze kładła nacisk na innowacje i wymagała indywidualnego zaangażowania. Chodzi o umożliwienie zespołom i poszczególnym osobom samodzielnego znajdowania rozwiązań. To, co rozwijamy w Tampere, trafi w ręce setek milionów użytkowników i Mi Fanów na całym świecie. To naprawdę motywujące – dodał Jarno.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Xiaomi otwiera pierwszy Mi Store na Podlasiu

Xiaomi dołącza do dynamicznie rozwijającego Tampere Imaging Ecosystem prowadzonego przez Business Tampere, agencję rozwoju gospodarczego regionu.

- Jako Business Tampere z przyjemnością witamy Xiaomi w ekosystemie obrazowania Tampere. Placówki badawczo-rozwojowe założyło tutaj już 2 z 4 największych światowych producentów telefonów komórkowych. To dowodzi, że w naszym regionie znajduje się jeden z najlepszych ekosystemów obrazowania na świecie – powiedział Oliver Hussey, Senior Business Advisor w Business Tampere.

Najnowsze