Aby dokonać płatności w wariancie PayU Płacę później, po włożeniu produktów do wirtualnego koszyka należy wybrać odroczoną płatność. Po przejściu do realizacji zamówienia zaznacz pole „Wybierz metodę płatności PayU", a następnie wskaż opcję „Płacę później". W celu potwierdzenia tej formy płatności trzeba będzie wyrazić zgodę na automatyczną ocenę zdolności kredytowej oraz podać swoje dane – zostaną one zapamiętane w systemie, co pozwoli uniknąć wypełniania dodatkowych pól podczas kolejnych zakupów. Umowa pożyczki powinna zostać potwierdzona SMS-em. Transakcję z odroczonym terminem płatności można zrealizować w przypadku zakupów na kwotę od 100 do 2 000 złotych. Klient na 30 dnia ma spłatę kwoty zamówienia.
Zobacz też: Ułatwienia dla Polaków robiących zakupy na AliExpress
Z raportu Deloitte „Zakupy świąteczne 2017" wynika, że w 2017 r. jedno gospodarstwo domowe planuje przeciętnie wydać na święta 882 złotych. Kwota ta uwzględnia świąteczne prezenty. Co drugi respondent zadeklarował, że zrobi zakupy w internecie, a co piąty zwleka z zakupami do ostatniej chwili. Jednocześnie aż 42 proc. osób kupujących online przyznało, że znajdowało się w sytuacji, kiedy pilny zakup nie był możliwy przez brak wystarczających środków na koncie – wynika z danych PayU.
Polecamy: Jak znaleźć kody SWIFT, IBAN? Podpinamy kartę kredytową w sklepie online
- Świąteczne zakupy z reguły sprawiają dużo radości kupującym, ale powinny być też przemyślane. Nie warto odkładać ich na ostatnią chwilę, bo prezent kupowany w pośpiechu może okazać się nietrafiony – mówi Martyna Szczepaniak, dyrektor ds. kredytów konsumenckich w PayU. – Przeglądając oferty sklepów internetowych warto zwrócić uwagę na nowoczesne sposoby finansowania zakupów, które mogą pomóc w rozsądnym podzieleniu świątecznych wydatków. Z naszych badań wynika, że 66% polskich e-konsumentów chętnie skorzystałoby np. z możliwości odroczenia płatności, czyli zapłacenia za zamówione produkty w ciągu 30 dni zamiast w momencie zakupu – dodaje.
Oprac. na podst. inf. pras. PayU