Zdjęcia satelitarne powodzi: Warszawa, Głogów, Bytom Odrzański, Szczurowa, Wola Przemykowska

2010-05-26 16:35

W ramach programu SERTIT zostały udostępnione kolejne zdjęcia satelitarne powodzi. Fotografie obejmują Wisłę przed i w Warszawie, Odrę w okolicach Głogowa i Bytomia Odrzańskiego oraz olbrzymie zalane obszary w gminie Szczurowa (Wisła).

Zdjęcie satelitarne Wisły przed Warszawą i w stolicy (na górze po lewej). Najbardziej ucierpiały obszary na wschodnim, prawym brzegu rzeki oraz tereny położone przed i za miastem. W samym mieście nie doszło do powodzi, miały miejsce co najwyżej niewielkie podtopienia ulic i budynków przy samej Wiśle, szczególnie - za wałami.

769 cm - tak wysoka była woda w Wiśle w Warszawie, kiedy przechodziła przez nią fala kulminacyjna. Wał przy ul. Sitowie zaczął przepuszczać wodę. Strażacy przez kilka godzin umacniali go workami z piaskiem:

Wisła rozlewająca się w gminie Szczurowa to przygnębiający widok. Wody z rzeki przykryły większą część gminy, całkowicie zakryły wieś Wola Przemykowska:

Odra spowodowała znacznie mniejsze zniszczenia. Oto zdjęcie rzeki w okolicy Głogowa (poniżej środka zdjęcia), Bytomia Odrzańskiego i Nowej Soli (po lewej stronie na górze):

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze