1000 zł tygodniowo na każde dziecko! Zaskakujące obietnice na wybory samorządowe 2018

2018-08-28 13:20
Banknoty
Autor: Shutterstock

Wybory samorządowe 2018 zbliżają się wielkimi krokami. Znamy już głównych kandydatów w największych miastach, czas zatem zapoznać się z ich programem wyborczym. A te bywają zaskakujące. Wśród nich pojawiła się m.in. propozycja 1000 zł tygodniowo na każde dziecko i bezpłatne taksówki dla każdego mieszkańca!

1000 zł na każde dziecko
Pomysł podwojenia 500 plus pojawił się nawet w polityce krajowej. Temat jednak tak samo jak szybko się narodził, równie błyskawicznie został wygaszony. Teraz przy okazji wyborów samorządowych 2018 zaprezentowano postulat 1000 zł tygodniowo na każde dziecko - w tym również dzieci poczęte!

To jeden z elementów "programu wyborczego" Grzegorza Gorczycy z Chełma na Lubelszczyźnie. Prezes zarządu Automobilklubu Chełmskiego w lokalnej gazecie "Nowy Tydzień" zamieścił ogłoszenie, w którym jest ukazany jako kandydat na prezydenta Chełma. A to tylko początek nietypowych obietnic skierowanych do wyborców.

Gorczyca chce też zapewnić bezpłatne taksówki i komunikację miejską dla mieszkańców. Jeszcze ciekawszą ofertę skierowano do młodych chełmian - sprzedaż działek z nowymi domami za symboliczne... 50 groszy. Z kolei uczniowie za szóstkę na świadectwie otrzymają 2700 zł, a za piątkę o tysiąc złotych mniej.

Równie imponujące są plany dotyczące infrastruktury. Kandydat zamierza wybudować metro, port oraz terminal przeładunkowy na rzece Uherka (długość niespełna 50 metrów). A na koniec mowa jest o całorocznym stoku narciarskim. 

W ogłoszeniu na pierwszej stronie "kandydat" odsyła do środka gazety w celu zapoznania się z kolejnymi punktami jego programu. Ci, którzy złapali się na to i przerzucili stronę mogli zobaczyć, że to tylko sprytna reklama Chełmskiego Klubu Podróżników i drwina z polityków, którzy w czasie kampanii wyborczej są w stanie obiecać wiele, aby tylko zyskać głosy wyborców.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze