szkoła

i

Autor: Pixabay.com, klimkin

1000 złotych dla uczniów co miesiąc! Prezydent na tak, ale NIE DLA KAŻDEGO dziecka

2020-06-20 13:35

1000 złotych na utrzymanie, podręczniki, przybory szkolne, strój gimnastyczny i inne potrzeby uczniów co miesiąc. To nowy plan, który może sprawić, że dzieci w Polsce faktycznie otrzymają dostęp do w pełni darmowej edukacji. Póki co 1000 złotych co miesiąc mieliby otrzymywać jednak nie wszyscy uczniowie. Zobacz, komu przysługiwać miałyby pieniądze z prezydenckiego funduszu stypendialnego.

Wybory prezydenckie 2020 to czas kolejnych obietnic, a tym razem padło na 1000 złotych co miesiąc dla uczniów. Nic dziwnego - darmowa edukacja w Polsce jest tylko teoretyczna. Choć część uczniów otrzymuje darmowe podręczniki, a rząd PiS wprowadził program 300 plus, czyli jednorazową wyprawkę szkolną w roku, to tylko kropla w morzu potrzeb. Edukacja naszych pociech pochłania setki złotych miesięcznie, a im starszy uczeń, tym drożej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: REWOLUCJA w 500 plus! Podwójne wypłaty! Od kiedy? Komu przysługują?

Stąd Rafał Trzaskowski, aktualny prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski w wyborach 2020 na spotkaniu z wyborcami w Olsztynie zapowiedział powstanie specjalnego prezydenckiego funduszu stypendialnego, z którego co miesiąc płynęłoby do uczniów 1000 złotych. Pieniądze nie trafiłyby jednak do wszystkich dzieci.

- Nasze ambicie powinny sięgać gwiazd, niezależnie o tego, skąd pochodzimy - stwierdził prezydent Trzaskowski i zaznaczył, że 1000 złotych trafiałoby do uczniów ze wsi i mniejszych miejscowości.

Fundusz objąłby ok. 50 tys. dzieci, a pieniądze przeznaczone zostałyby na zakup książek, pomocy naukowych czy też na wynajęcie mieszkania w mieście, gdzie funkcjonuje placówka edukacyjna ucznia.

ZOBACZ TAKŻE: Duda przyklepał dodatek solidarnościowy! Jak dostać DUDOWE? [SZCZEGÓŁY]

Trzaskowski wspomniał też o nauczycielach. Chce, by ten zawód znów był szanowany i prestiżowy.

- Również podwyżki dla pedagogów są absolutnym priorytetem - ocenił kandydat KO na prezydenta Polski. - Ja do tej pory pamiętam nazwiska wszystkich swoich nauczycieli z liceum - przyznał nostalgicznie Rafał Trzaskowski.

Super Biznes 18 VI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze