Praca

i

Autor: Pixabay Bezrobocie w powiecie olsztyńskim. Statystyki z sierpnia.

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie [RANKING]

2020-10-14 9:49

Great Place to Work, globalna firma analityczno-konsultingowa, już po raz dziesiąty ogłosiła listę coroczną listę Najlepszych Miejsc Pracy na świecie. Listę otwiera technologiczna spółka Cisco, a do jej sukcesu przyczyniły się także świetne wyniki polskiego oddziału. Na kolejnych miejscach w tegorocznym rankingu znalazły się DHL Express (transport) oraz Hilton (hotele i restauracje).

3,3 miliona pracowników zatrudnionych w 10 tysiącach firm z 97 krajów na świecie w anonimowych ankietach oceniło swoje firmy. Najlepiej wypadła spółka Cisco (w tym jej oddział w Polsce), która już po raz drugi z rzędu okazała się najlepszym miejscem do pracy na świecie.

W tym roku Polskę na liście Great Place to Work znalazło się 7 spółek z Polski reprezentujących światowych liderów: Cisco (pierwsze miejsce w rankingu), The Adecco Group (7. miejsce), SAS Institute (9. miejsce), EY (10. miejsce), Daimler Mobility (16. miejsce – w Polsce jako Mercedes-Benz Financial Services), Dell Technologies (17. miejsce) oraz Volvo Group (20. miejsce – w Polsce jako VFS Usługi Finansowe).

Z badania wynika, że najwięcej firm najlepiej ocenianych przez pracowników znajduje się w Wielkiej Brytanii. Na dalszych pozycjach uplasowały się: Brazylia (19), Kanada (15) oraz USA i Chiny (po 14 spółek). Natomiast w ujęciu branżowym wygrały firmy technologiczne - prawie 1/3 z nich została uznana przez ankietowanych pracowników za świetne miejsce do pracy. Firmy z sektora finansowego (16%) oraz firmy produkcyjne i świadczące usługi profesjonalne (po 12%) cieszą się cieszą się także dobrą opinią i zaufaniem pracowników.

Przeczytaj także: Ranking najlepszych miejsc pracy w Europie

Kto jest najlepszym piłkarzem świata? Wielki ranking "Super Expressu"!
Najnowsze