300 plus. Dodatkowe pieniądze na dzieci. Wnioski można składać od 1 lipca

2020-06-29 12:54 mos
Siemianowice: na cykl zajęć plenerowych dla dzieci. Pierwsze startują już w sobotę [AUDIO]
Autor: Bicanski/pixinio.com

Program Dobry Start to 300 zł corocznego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wypłata środków w ramach programu w odróżnieniu od 500 plus, będzie jednorazowa, na uczniów do 20 roku życia. W niektórych przypadkach świadczenie można pobierać aż do 24 roku życia. Od 1 lipca rodzice po raz kolejny będą mogli składać wnioski online o 300 zł. Papierowe natomiast od 1 sierpnia.

Już od środy, 1 lipca 2020 r. będzie można składać wnioski o świadczenie "Dobry start". To wypłacane raz w roku wsparcie  na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko rozpoczynające nowy rok szkolny – bez względu na dochód. O świadczenie mogą ubiegać się uczniowie od 7. do 20. roku życia. W przypadku niepełnosprawnych uczniów świadczenie przysługuje do 24. roku życia. W 2020 roku terminy składania wniosków będą takie same, jak w roku ubiegłym roku. Wnioski o wyprawkę szkolną można składać już od 1 lipca poprzez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną. Osoby, które chcą złożyć wniosek w formie tradycyjnej, muszą poczekać do 1 sierpnia. Właśnie wtedy będzie to możliwe za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie. Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie nie zostaną rozpatrzone.

Terminy składania wniosków zmienią się od 2021 roku - będzie je można składać znacznie wcześniej. Wnioski elektroniczne na okres oświadczeniowy 2021/2022 będą przyjmowane od 1 lutego 2021 r. a wnioski w formie papierowej od 1 marca 2021r. 

ZOBACZ TEŻ: Nowe stawki podatku VAT. Zobacz, które produkty kupisz taniej

W wyjątkowych przypadkach o 300 plus może wnioskować sam pełnoletni uczeń, którego rodzice nie żyją lub który ma od nich ustalone alimenty. Świadczenie przysługuje także uczniom z rodzin zastępczych lub domów dziecka. W takim wypadku w jego imieniu występuje o nie rodzina zastępcza lub kierownictwo danej placówki, pod opieką której znajduje się uczeń, bądź sama usamodzielniona osoba ucząca się.

SPRAWDŹ TAKŻE: Tęsknimy za szkołą, ale chcemy w niej więcej technologii. Uczniowie o nauce przed, podczas i po pandemii

Borys Budka o wynikach wyborów: Wszystko jest do odrobienia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj