Dotychczasowe podwyżki stóp procentowych  przyniosły bankom nawet około 4 mld zł dodatkowego zysku

i

Autor: Shutterstock Dotychczasowe podwyżki stóp procentowych przyniosły bankom nawet około 4 mld zł dodatkowego zysku

300 plus. Jak złożyć wniosek o wyprawkę z programu Dobry start?

2020-07-09 18:35

Program Dobry Start to 300 zł corocznego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. 1 lipca ruszyła trzecia edycja wyprawki. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 4,5 miliona uczniów. Jak złożyć wniosek o pieniądze?

300 plus to świadczenie w ramach rządowego programu "Dobry start". Jest to wypłacane raz w roku wsparcie dla rodzin na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko rozpoczynające nowy rok szkolny – bez względu na dochód. Program został wprowadzony w 2018 roku i będzie przyznawane także teraz.

Świadczenie przysługuje każdemu dziecku, bez względu na dochód, od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia, jeśli dziecko kontynuuje naukę. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenia będą wypłacane do 24 roku życia. Od 1 sierpnia 2019 r. świadczenie przysługuje również na dzieci uczące się w szkołach  policealnych i szkołach dla dorosłych.

- Program "Dobry Start" obejmuje co roku ok. 4,5 mln dzieci w całym kraju. Od 1 lipca rodzice złożyli ok. 577 tysięcy wniosków. W budżecie na edycję 2020, podobnie jak w ubiegłych latach, zagwarantowano 1,5 mld zł. Łącznie do tej pory przeznaczyliśmy na ten cel 2 mld 680 tys. zł - poinformowała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Od 1 lipca wnioski można złożyć przez internet, za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Jeżeli chcesz złożyć wniosek drogą tradycyjną, musisz poczekać do 1 sierpnia. Można to zrobić osobiście w urzędzie/ośrodku pomocy społecznej, lub wysyłając dokumenty pocztą.

- Wniosku drogą elektroniczną nie można złożyć na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, osoby uczące się będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wniosek składają bezpośrednio w powiatowym centrum pomocy rodzinie - przypomina ministerstwo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze