Wyprawka szkolna

i

Autor: Shutterstock

300 plus – wszystko co musisz wiedzieć o programie „Dobry Start”

2018-08-02 9:58

Od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski o świadczenia w ramach programu Dobry Start w urzędach lub drogą pocztową. Wcześniej dokumenty o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla uczniów można było składać przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz za pomocą systemu bankowości elektronicznej.  Jak się o nie ubiegać? Gdzie i kiedy najlepiej złożyć wniosek? Oto najważniejsze informacje dotyczące programu.

Wnioski o 300 plus trzeba składać raz na rok. Można to zrobić każdego dnia, bez wychodzenia z domu przez systemy bankowości elektroniczną następujących instytucji: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze.

Jak złożyć wniosek online?

Przykładowo, klienci PKO oraz Inteligo, którzy ubiegają się o świadczenie wychowawcze, mają możliwość skorzystania z serwisu iPKO. Za pośrednictwem serwisu transakcyjnego wypełnią wymagane pola w formularzu, przy czym częściowo zrobi to za nich system. Jeżeli będzie wymagane dodanie odpowiednich załączników, również zrobią to online. Podane przez rodziców czy opiekunów dane zostaną przekazane do systemu administracji publicznej emp@tia.

Jak złożyć wniosek drogą tradycyjną?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o świadczenie dobry start. Informację o tym, jaka jednostka lub komórka realizuje świadczenie w danej gminie, rodzice uzyskają w urzędzie miasta lub gminy.


Gmina może wskazać dodatkowe punkty przyjmowania wniosków. W odniesieniu do dzieci przebywających w pieczy zastępczej świadczenia dobry start będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.


Ważne! Wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze

Materiał sponsorowany