Gorzów wyprawka szkolna

i

Autor: piksit.com

300 zł na dziecko. Rusza kolejny program. Co zrobić, by dostać pieniądze

2021-06-22 16:22

Program „Dobry Start” niebawem rusza. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu "Dobry Start" będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada WYŁĄCZNIE przez internet - korzystając z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku.

W ramach programu "Dobry Start" rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

- Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia obsługi programu Dobry Start 300 plus z punktu organizacyjnego oraz informatycznego - powiedziała profesor Uścińska, prezes ZUS.

Jak podaje ZUS, w tym roku wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start” będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną. Wnioski będzie można przekazać online z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Świadczenia 300+ w tegorocznej edycji programu „Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał ZUS. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.

Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej. ZUS informuje, że obecnie wsparcie z programu „Dobry Start” otrzymuje ok. 4,5 mln polskich dzieci.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy 300 Plus powinno być także przyznawane dorosłym osobom uczącym się?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze