gotowanie kuchnia jedzenie szef kuchni gastronomia

i

Autor: https://www.pxfuel.com

3000 PLUS miesięcznie dla pracowników tej branży! Jak dostać pieniądze? Kiedy? ZASADY PROGRAMU

2020-11-19 9:26

Kryzys w gastronomii wciąż się pogłębia, przedsiębiorcy i pracownicy tej branży walczą o przetrwanie. Na ratunek postanowił ruszyć marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Pracownicy gastronomii mają otrzymywać 3 tysiące złotych miesięcznie do czasu ponownego otwarcia lokali. Sprawdź zasady programu.

Polska gastronomia jest w dramatycznej sytuacji. Jednym z powodów są nowe restrykcje związane z prowadzeniem działalności. Jak podawał GUS, od kwietnia do września br. z rynku zniknęło 2055 firm gastronomicznych, a ponad 4,3 tys. przedsiębiorców zawiesiło działalność. Branża przewiduje, że powrót do stanu sprzed epidemii zajmie kilka lat. Rząd zapowiedział pomoc, ale wiele firm może ją odczuć dopiero w grudniu. Część z nich może do tego czasu po prostu upaść. W środę Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, postanowił ratować miejsca pracy i zapowiedział pomoc dla branży. Pieniądze w wysokości 3 tys. zł miesięcznie mają otrzymać pracownicy restauracji, kawiarni, klubów, barów, pubów, itp. 

ZOBACZ TEŻ: Polska straci miliardy przez ten konflikt. Czy to koniec świadczeń 500 plus?

Obiad z dostawą do domu dla każdego w potrzebie

3000 plus dla gastronomii 

Pomoc od marszałka ma być skierowana tam, gdzie doszło zwolnień lub miejsca pracy są zagrożone. Marszałek Całbecki proponuje wsparcie w wysokości 3 tysięcy zł miesięcznie dla pracownika gastronomii. Pomoc miałaby zostać wypłacana do momentu ponownego otwarcia lokali. Skąd wziąć środki na tak ogromne wsparcie? Jak zaznaczył, pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Marszałek dodał, że środki zaczną trafiać bezpośrednio do przedsiębiorców od grudnia. 

Marszałek podkreślił, że że jeszcze w tym tygodniu uruchomiony zostanie mechanizm, który pozwoli na przywrócenie zlikwidowanych miejsc pracy i utrzymanie tych, które są zagrożone.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ceny prądu w górę. Rachunki będą OGROMNE! Zobacz, ile zapłacisz

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze