telewizor

i

Autor: pexels Dofinansowanie na zakup dekodera i telewizora

350 zł na zakup TV i dekodera. Sprawdź, jak otrzymać pieniądze

2022-04-04 13:33

Rozpoczęła się zmiana standardu nadawania telewizji na standard DVB-T2/HEVC. Do odbioru telewizji konieczne jest posiadanie nowoczesnego telewizora bądź dekodera. W celu zapewnienia Polakom ciągłego dostępu do telewizji, rząd przygotował dofinansowanie do zakupu TV i dekodera. Wnioski obsługuje Poczta Polska.

Pod koniec marca rozpoczęła się zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca.

Standard DVB-T2/HEVC umożliwi bezpłatny odbiór większej ilości programów telewizyjnych w lepszej jakości. W przypadku osób, które posiadają odbiornik telewizyjny bez opcji odbioru otwartej telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2/HEVC, dla zachowania ciągłości odbioru, konieczna będzie jego wymiana lub zakup dekodera. Rząd przygotował wsparcie dla osób, które muszą zakupić nowe urządzenia. Mogą wnioskować o dofinansowanie zakupu TV albo dekodera. Dofinansowanie przysługuje wyłącznie jednej osobie pełnoletniej w ramach jednego gospodarstwa domowego.

Tańczące z Promocjami 31.03.22

Ile wynosi dofinansowanie?

Od 30 marca br. dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Dotychczas wsparcie gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych z zakupem nowego urządzenia wynosiło 100 zł. Zmiana  wysokości nie ma wpływu na sposób składania wniosków.

Gdzie składać wniosek?

Wnioski o dofinansowanie do zakupu TV i dekodera możemy składać we wszystkich urzędach i filiach pocztowych (bez agencji pocztowych). Specjalny kod w postaci wydruku, przekazany przez pracownika Poczty Polskiej jest podstawą do otrzymania dofinansowania w wysokości uzależnionej od rodzaju kupowanego sprzętu.

Ważne! Dotychczas przydzielone kody, które nie zostały jeszcze zrealizowane mogą być wykorzystane zarówno jako dofinansowanie 250 zł do zakupu telewizora albo 100 zł do zakupu dekodera.

Mocne słowa Obajtka. Nawołuje Unię Europejską do ogromnej zmiany!

Zakup odbiorników do nowych wymagań zapewniających standard odbioru telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

Sonda
Czy masz już cyfrowy dekoder w standardzie DVB-T2 HEVC?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze