PODKARPACKIE: Można już składać e-wnioski o 500+!

i

Autor: Pixabay.com

500+ 2021: Jak złożyć nowy wniosek, żeby nie stracić pieniędzy

2021-03-02 18:00

UWAGA RODZICE! Jeśli nie chcecie stracić środków z programu 500+, musicie pamiętać, że w tym roku odrobinę zmieniły się zasady. Aby kontynuować pobieranie świadczenia, konieczne jest złożenie wniosku! Sprawdźcie jak złożyć wniosek o 500+ w 2021 roku i nie stracić pieniędzy z programu! Tłumaczymy to krok po kroku.

Chociaż w ubiegłym roku korzystanie z 500+ nie wymagało żadnych formalności, to w tym jest inaczej. Aby otrzymywać pieniądze z 500+ należy złożyć wniosek. Czasu na dostarczenie dokumentów jest coraz mniej. Sprawdźcie jak to zrobić. Elektroniczny formularz można wysłać już od kilku tygodni. Papierowe wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia.

Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Dobra wiadomość jest taka, że w dzisiejszych czasach żywy urzędnik jest nam coraz mniej potrzebny. Również w przypadku programu 500 plus, złożenie wniosku możliwe jest za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy mieć konto w banku!

- Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony - tłumaczy Ministerstwo Rodziny.

To będzie GIGANTYCZNA batalia sądowa. Hotelarze składają pozwy

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank BPS S.A., SGB-Bank SA, Santander Bank Polska.

Czas na złożenie wniosku mamy tylko do 30 kwietnia 2021 roku! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. 

- W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku - tłumaczy resort.

Co zrobić jeśli wolimy złożyć tradycyjny, papierowy wniosek? Na szczęście to będzie wciąż możliwe, trzeba jedynie zaczekać. Wnioski papierowe będą przyjmowane dopiero od 1 kwietnia. Można je wysłać pocztą, lub złożyć osobiście w urzędzie.

Przez Covid-19 nie może uzyskać świadczenia 500+
Najnowsze