500+. Piękna i bogata prezes dostanie 2,5 tys. zł na dzieci [ZDJĘCIA]

2016-04-15 13:22

Jak dowiedział się SuperBiz, prezes Warty Poznań i mama sześciorga dzieci - Izabella Łukomska-Pyżalska, już złożyła wniosek o świadczenie w ramach „Rodzina 500+". Zapytaliśmy byłą modelkę, na co wyda otrzymane pieniądze.

Niegdyś gwiazda Playboya i CKM, dzisiaj prezes klubu piłkarskiego „Warta Poznań", ma niespełna 40 lat i już jest matką szóstki dzieci. Dlatego przysługuje jej 2,5 tys. zł w ramach programu „Rodzina 500+". Była modelka zignorowała apel wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który prosił zamożnych Polaków, żeby nie starali się o świadczenie wychowawcze. Wręcz przeciwnie – nie wstydzi się tego, że wysłała wniosek.

- Decydując się na tak dużą rodzinę jak moja, wzięłam pod uwagę wydatki, które będę musiała ponieść. Wychowanie szóstki dzieci to duża odpowiedzialność, także finansowa. Nie zdecydowałabym się na posiadanie tak licznej rodziny, gdybym zarabiała średnią krajową – powiedziała Izabella Łukomska-Pyżalska serwisowi SuperBiz.

Poprosiliśmy prezeskę „Warty Poznań", żeby wyjaśniła, dlaczego stara się o świadczenie wychowawcze. Oto, co nam odpowiedziała:

Przeczytaj również: 500 zł na dziecko: 4 tys. zł na jedną rodzinę. Nowy rekord padł w Katowicach

- Nie odmówiłam przyjęcia oferowanego przez nasze państwo świadczenia w ramach nowego programu, gdyż rodziny bardziej zamożne również płacą podatki i nie ma co ukrywać, są one znacznie wyższe niż większości płatników. Państwo powinno doceniać fakt posiadania dużej rodziny, także przez zamożniejsze osoby. Sama znam wiele zamożnych par, które nie zdecydowały się na znaczną ilość potomstwa. Projekt 500 plus nie może dyskryminować dzieci z jakiejkolwiek grupy społecznej. Nie można szufladkować dzieci. Każde jest tak samo ważne i ciężko jest ustalić granice, komu się coś bardziej należy, a komu mniej.

Dawna twarz Playboya nie dostała jeszcze wnioskowanej kwoty, ale już teraz snuje plany, na co wyda pieniądze.

- Jeszcze raz podkreślę fakt, że kwota otrzymana w ramach programu to pieniądze dla naszych dzieci, nie dla nas – ich rodziców! Dlatego najtrafniej byłoby przeznaczyć je na edukacje, rozwój i czas wolny naszego potomstwa. I tym będę się kierować, gdy otrzymam w ramach programu pieniądze – zdradziła serwisowi SuperBiz małżonka Jakuba Pyżalskiego.

Może zainteresować cię także: 500+ na półmetku: już połowa uprawnionych złożyła wnioski

Opinie na temat tego, czy „Rodzina 500+" zachęci Polki do rodzenia, są różne. Izabella Łukomska-Pyżalska chyba poczuła się zachęcona.

- Wychowanie szóstki dzieci niesie za sobą tyle ukrytych kosztów, że każda otrzymana kwota jest w stanie wesprzeć domowe budżety – również mój, i choć w najmniejszym stopniu zachęcić do posiadania większej ilości potomstwa – przyznała w rozmowie z SuperBiz.

Dziesięć lat temu wraz z mężem Jakubem Pyżalskim bizneswoman zarejestrowała firmę deweloperską Family House. Spółka stała się oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego „Warta Poznań". Izabella Łukomska-Pyżalska angażuje się także w politykę. Jest przeciwniczką ustawy antyaborcyjnej, a ostatnio wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat antykoncepcji awaryjnej i przerywania ciąży, która miała miejsce w sejmie.

Źródła: krs-online.com.pl, facebook.com/prezeswartasa, sport.newsweek.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze