500+ dla małżeństw z długim stażem

i

Autor: Getty Images 500+ dla małżeństw z długim stażem

Nowe 500 plus

500 plus dla małżeństw. Pomysłodawca “500 plus” dla dzieci ujawnia prawdę

2022-09-23 11:23

Profesor Julian Auleytner, twórca świadczenia "500 plus" na dziecko podzielił się swoją opinią na temat pomysłu dotyczącego "500 plus" dla małżeństw, Auleytner nastawiony jest bardzo krytycznie. "Dodatkowe świadczenie 500+ dla małżeństw seniorów nie wiąże się z ekonomią i gospodarką, tylko z polityką. To jedynie element wyborczy Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

500 plus dla małżeństw. Petycja wpłynęła do Sejmu

Do Sejmu wpłynęła petycja obywatelska zakładająca przyznanie świadczenia "500 plus" małżeństwom z co najmniej 50-letnim stażem.  "Zważywszy na to, że już co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem, taka dodatkowa gratyfikacja byłaby jasnym sygnałem, że wspieramy w Polsce małżeństwa" - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Pomysł wprowadzenia takiego świadczenia otwarcie skrytykował profesor Julian Auleytner,  który w 2011 r. jako pierwszy przedstawił założenia dodatkowego świadczenia dla każdego dziecka. Chodzi o program nowej wówczas partii Polska Jest Najważniejsza. Te założenia skopiował następnie PiS - informuje portal money.pl.

Forum w Karpaczu 2022: Jakub Chełstowski

To nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Przy obecnej inflacji byłoby to przeciwieństwo 500+ na dzieci. W 2016 r. była deflacja i z niej można było wyjść programami socjalnymi. Dlatego pomysł 500+ dla małżeństw stoi w totalnej opozycji do aktualnych warunków ekonomicznych. To ma jedynie wymiar polityczny. Starsi państwo pójdą głosować na PiS - powiedział w rozmowie z money.pl profesor Julian Auleytner.

Twórca "500 plus" krytykuje pomysł świadczenia dla małżeństw

Podkreślił, że o ile świadczenie 500 plus na dziecko miało "głęboki sens i nie było krytykowane" - o tyle emeryci i renciści otrzymują dodatkowe świadczenia w postaci 13. i 14. emerytury. "Trzeba się wstrzymać z kolejnymi świadczeniami i poczekać, aż wyklaruje się sytuacja ekonomiczna. Obecnie to licytacja na wydawanie pieniędzy" - zaznaczył profesor Auleytner.

"500 plus" dla małżeństw - nie dla bezdzietnych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości cytowany anonimowo przez "Gazetę Wyborczą" podkreślił w swojej wypowiedzi, że "500+ dla małżeństw nie powinno trafiać do par bezdzietnych". "A co, jeśli im te dzieci poumierały? To jest totalna amatorszczyzna w podejściu do problemów społecznych bez ich rozpoznania. Działa jedynie intuicja: ktoś wymyśli coś głupiego lub mądrego i trzeba to realizować. To jest zupełny brak profesjonalizmu, który pokazuje, jak PiS szasta pieniędzmi na lewo i prawo" - skomentował prof. Julian Auleytner w rozmowie z portalem money.pl.

Prof. Auleytner o sposobach na pomoc seniorom

Zapytany przez redakcję portalu money.pl o rozwiązania i sposoby na pomoc osobom starszym w kryzysie finansowym odpowiedział:"Tu wielką rolę do odegrania ma lokalna pomoc społeczna. To ona wie, czy dana osoba potrzebuje dodatkowych pieniędzy na lekarstwa czy na ogrzewanie. Potrzeby są zindywidualizowane i na nie państwo nie odpowie, jedynie samorząd lokalny. To MOPS-y powinny mieć rozpoznanie przed zimą, co komu jest potrzebne".

Sonda
500 plus dla małżeństw - czy to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany