Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Kryzys energetyczny

Szokujące słowa Kaczyńskiego o węglu. "Zamiast 3 ton węgla, niech kupią teraz 1,5"

2022-09-22 10:25

Podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec Jarosław Kaczyński poruszył m.in. kwestię inflacji oraz kryzysu energetycznego w Polsce. Stwierdził, że rządzący "robią wszystko, by Polacy przetrwali nawet najbardziej srogą zimę w ciepłych mieszkaniach".

Jarosław Kaczyński o kryzysie energetycznym

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odbywa aktualnie podróż po Polsce. Podczas objazdu odwiedził Siedlce (woj. mazowieckie), gdzie rozmawiał na temat aktualnych problemów z członkami partii. Na spotkaniu poruszane były m.in. kwestie związane z kryzysem energetycznym.

"Wiemy, że kwestia ogrzewania i energetyki to dziś coś, co jest najbliższe sercom wielu Polaków" - powiedział Jarosław Kaczyński, cytowany przez portal Business Insider. Podkreślił, że jego rząd robi wszystko, co może, by zapewnić Polakom "ciepłą zimę".

Karpacz 2022: Marek Chraniuk

Prezes PiS z radą w sprawie węgla

Jarosław Kaczyński poruszył również kwestię braku węgla. Przyznał, że aktualnie jest problem z dostępnością surowca. Zapewnił natomiast, że węgla wystarczy do końca sezonu. Podkreślił, że kolejne transporty płyną do Polski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił udzielić rady wszystkim, którzy mają problem z zaopatrzeniem się w węgiel.

Zamiast 3 ton węgla niech kupią teraz 1,5, a kolejne 1,5 tony dokupią sobie za kilka miesięcy - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Czy rząd powstrzyma inflację?

Podczas spotkania Kaczyński często odnosił się do kwestii związanych z inflacją. "Moglibyśmy walczyć z inflacją tradycyjnymi metodami jak Balcerowicz. Czyli schładzaniem gospodarki. Ale to odbiłoby się na wzroście bezrobocia i mielibyśmy kolejny kryzys społeczny w naszej historii" - powiedział Kaczyński cytowany przez "BI".

Zaznaczył, że rząd podejmuje wszystkie możliwe działania, by powstrzymać inflację w inny sposób. Wśród rozwiązań wymienił m.in. obniżenie podatków, tarcze antyinflacyjne czy zamrożenie taryf na gaz i prąd.

Sonda
Czy obawiasz się dalszego wzrostu cen węgla?
Najnowsze