Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Kryzys energetyczny

Szokujące słowa Kaczyńskiego o węglu. "Zamiast 3 ton węgla, niech kupią teraz 1,5"

2022-09-22 10:25

Podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec Jarosław Kaczyński poruszył m.in. kwestię inflacji oraz kryzysu energetycznego w Polsce. Stwierdził, że rządzący "robią wszystko, by Polacy przetrwali nawet najbardziej srogą zimę w ciepłych mieszkaniach".

Jarosław Kaczyński o kryzysie energetycznym

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odbywa aktualnie podróż po Polsce. Podczas objazdu odwiedził Siedlce (woj. mazowieckie), gdzie rozmawiał na temat aktualnych problemów z członkami partii. Na spotkaniu poruszane były m.in. kwestie związane z kryzysem energetycznym.

"Wiemy, że kwestia ogrzewania i energetyki to dziś coś, co jest najbliższe sercom wielu Polaków" - powiedział Jarosław Kaczyński, cytowany przez portal Business Insider. Podkreślił, że jego rząd robi wszystko, co może, by zapewnić Polakom "ciepłą zimę".

Karpacz 2022: Marek Chraniuk

Prezes PiS z radą w sprawie węgla

Jarosław Kaczyński poruszył również kwestię braku węgla. Przyznał, że aktualnie jest problem z dostępnością surowca. Zapewnił natomiast, że węgla wystarczy do końca sezonu. Podkreślił, że kolejne transporty płyną do Polski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił udzielić rady wszystkim, którzy mają problem z zaopatrzeniem się w węgiel.

Zamiast 3 ton węgla niech kupią teraz 1,5, a kolejne 1,5 tony dokupią sobie za kilka miesięcy - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Czy rząd powstrzyma inflację?

Podczas spotkania Kaczyński często odnosił się do kwestii związanych z inflacją. "Moglibyśmy walczyć z inflacją tradycyjnymi metodami jak Balcerowicz. Czyli schładzaniem gospodarki. Ale to odbiłoby się na wzroście bezrobocia i mielibyśmy kolejny kryzys społeczny w naszej historii" - powiedział Kaczyński cytowany przez "BI".

Zaznaczył, że rząd podejmuje wszystkie możliwe działania, by powstrzymać inflację w inny sposób. Wśród rozwiązań wymienił m.in. obniżenie podatków, tarcze antyinflacyjne czy zamrożenie taryf na gaz i prąd.

Sonda
Czy obawiasz się dalszego wzrostu cen węgla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze