500 plus wypłacane PODWÓJNIE! Do kiedy? Kto dostanie podwójną wypłatę?

i

Autor: SHUTTERSTOCK 500 plus 2020

500 plus wypłacone z góry NA KILKA MIESIĘCY. Odpowiedź na plany zawieszenia wypłat

2020-04-02 11:01

Zawieszenie programów jak 500 plus, Emerytura plus (czyli popularne trzynastki dla emerytów i rencistów) czy też kosiniakowe to jeden z pomysłów na walkę z koronawirusem, która nadwyręża budżet państwa. Rząd PiS twierdzi, że nie ma takiej potrzeby, ale eksperci uważają, że wkrótce dojdzie do nowelizacji budżetu. Teraz pojawił się inny pomysł – 500 plus nie tylko nie powinno być zawieszone, ale wypłacone z góry by pomóc rodzinom.

Pierwsze pomysły na zawieszenie programów socjalnych typu 500 plus, trzynastki dla emerytów i rencistów (Emerytura plus) czy nawet kosiniakowe pojawiły się już podczas pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Kiedy pandemia się rozrosła, a rząd zapowiedział tarczę antykryzysową kosztującą sporo ponad 200 mld złotych, coraz więcej osób zaczęło domagać się wstrzymania wypłat świadczeń. Profesor Jerzy Hausner, były wicepremier, minister gospodarki, minister rodziny i członek Rady Polityki Pieniężnej wraz z gronem ekonomistów uznali taki krok za „niezbędny” (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Z takim rozwiązaniem programu 500 plus nie zgadzają się także niektórzy posłowie. PiS wprost mówi, że wypłaty świadczenia rodzicielskiego będą kontynuowane, ale o krok dalej idzie Lewica.

- To głupie i groźne - tysiące rodziców właśnie traci pracę i środki do życia! - apeluje na swoim Twitterze posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i proponuje, by nie tylko nie przerywać wypłaty 500 plus, ale dać ludziom 1500 plus w kwietniu, z góry za przyszłe miesiące. - Wcześniejsza wypłata świadczeń pozwoli uniknąć długów – tłumaczy Dziemianowicz-Bąk.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Te dane przerażają. Miliony Polaków mogą stracić pracę

Lewica zgadza się jednak po części z grupą ekonomistów „Alertu gospodarczego”, gdyż tak jak oni chcą ograniczenia wydatków na armię, mówiąc, by pieniędzy na kryzys szukać w zamówieniu na F-35, a nie 500 plus.

Gdzie w Europie nie ma koronawirusa? Ach, co za cudowne miejsca!

Policja patroluje opustoszałe miasta i apeluje - jesteśmy na służbie dla Ciebie - Ty dla Nas #zostańWdomu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany