pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

72 tys. złotych dopłaty do rat kredytów! Jak otrzymać pieniądze?

2022-02-16 20:20

Raty kredytów mieszkaniowych idą w górę. Wszystko przez rosnące stopy procentowe, które to mają hamować szalejąca inflację. Dla wielu kredytobiorców, którzy zadłużyli się po uszy, to bardzo trudna sytuacja. Tymczasem można skorzystać z rządowego programu - Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Na czym takie wsparcie polega, komu przysługuje i o jakich kwotach jest tutaj mowa?

Raty kredytów idą w górę. ale jest sposób na tę trudną sytuację.

Z rządowego Funduszu Wsparcia Kredytobiorców można dostać maksymalnie 72 tys. zł (3 lata po 2 tys. zł miesięcznie), a oddać trzeba będzie tylko 50 tys. (100 rat po 500 zł). Kto może skorzystać z takiego finansowego wsparcia? Zielone światło mają osoby z kredytami, które są przynajmniej jednej z wymienionych sytuacji: przynajmniej jeden z kredytobiorców (np. mąż lub żona) straci pracę; rata kredytu przekracza połowę dochodu gospodarstwa domowego; dochód po potrąceniu raty nie przekracza 1402 zł w przypadku singli lub 1056 zł na osobę w przypadku wieloosobowych gospodarstw domowych. Ale uwaga! Są też haczyki. Z rządowego wsparcia nie można skorzystać, jeśli ma się (lub miało w ostatnich 6 miesiącach) więcej niż jedno mieszkanie albo dom, utrata pracy wynika ze zwolnienia bez wypowiedzenia z winy pracownika, albo pracownik sam złożył wypowiedzenie, a ponadto nie można korzystać ze wsparcia dłużej niż 36 miesięcy.

Jak czytamy na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego, celem funkcjonowania Funduszu Wsparcia Kredytobiorców jest zapewnienie zwrotnego wsparcia osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a są zobowiązane do spłaty rat kredytu mieszkaniowego znacznie obciążającego domowy budżet oraz zwrotnej pożyczki na pokrycie pozostałej po sprzedaży kredytowanej nieruchomości części zadłużenia.

Tańczące z promocjami 11.02.2022r.
Sonda
Czy wynajmowałeś kiedyś mieszkanie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze