8. edycja rozdania Złotych Laurów "Super Biznesu" za nami! [ZDJĘCIA]

2021-10-21 19:39
Złoty Laur Super Biznesu 2021
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

Już po raz ósmy przyznaliśmy prestiżowe wyróżnienia w świecie biznesu - Złote Laury! W tym roku nominowani byli podzieleni na 8 kategorii. Kto zdobył wyróżnienia? Przedstawiamy listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy! Uroczystą galę wręczenia nagród uświetnił występ zespołu Sound&Grace.

Już od wielu lat redakcja „Super Biznesu” z uwagą obserwuje polski rynek i wypatruje na nim instytucji i firm, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Najlepszych nagradzamy Złotymi Laurami „Super Biznesu”. Statuetki zostały przyznane na uroczystej gali już po raz ósmy. W tym roku nagrody podzielone zostały na 8 kategorii - a wśród nich wyróżnienie specjalne - firma 30-lecia. Do kogo trafiły statuetki? Poniżej prezentujemy zapis relacji z gali.

ZOBACZ: Złote Laury "Super Biznesu". Historia wielkiej gali

8. edycja Złotych Laurów "Super Biznesu"

19:59

Za moment ruszamy!

20:05

Z małym poślizgiem zaczynamy uroczystą galę rozdania Złotych Laurów "Super Biznesu". To już ósma edycja.

20:12

Prowadząca Anna Popek rozpoczęła 8. edycję rozdania Złotych Laurów "Super Biznesu". Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych; Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, a także kierownictwo Grupy ZPR na czele z przewodniczącym rady nadzorczej Zbigniewem Benbenkiem i kierownictwo Time SA na czele z prezes Katarzyną Białek.

20:13

Partnerami strategicznymi Gali jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, a partnerem tegorocznej uroczystości Agencja Rozwoju Przemysłu SA i Grupa Lotos.

20:16

Na scenie pojawił się zespoł Sound&Grace, który zaprezentuje utwór „Możesz wszystko”.

20:20

Przemówienie szefa "Super Biznesu" i zastępcy redaktora naczelnego "Super Expressu" Huberta Biskupskiego.

Specjalne podziękowania płyną ze sceny dla medyków za walkę o nasze życie i zdrowie w czasie pandemii.

20:25

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa w Brukseli, w specjalnym nagraniu gratuluje wszystkim firmom i przedsiębiorcom, którzy dzisiaj odbiorą prestiżową statuetkę.

20:28

W pierwszej kategorii "Lider Transformacji Energetycznej" zwycięzcą zostaje PKN Orlen SA.Uzasadnienie: Konsekwentna budowa koncernu multienergetycznego i wdrażana strategia Grupy ORLEN do 2030 roku to dowód na to, że spółka bardzo dobrze rozumie wyzwania, jakie przed koncernami paliwowymi  stawia transformacja energetyczna. Do końca dekady Grupa ORLEN zainwestuje 140 mld zł w dotychczasowe i nowe modele biznesowe, które z jednej strony zapewnią maksymalizację wyników z obecnie istniejących aktywów rafineryjnych i petrochemicznych, a z drugiej pozwolą na rozwój nisko i zeroemisyjnej energetyki oraz paliw alternatywnych w tym m.in. wodoru.

20:30

Laudację wygłasza wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

20:40

Na scenie wyróżnienie odbiera Janusz Szewczak, członek zarządu PKN Orlen.

20:43

W drugiej kategorii "Finanse" zwycięzcą zostaje POLSKI FUNDUSZ ROZWOJU SA.

Uzasadnienie: Grupa PFR finansuje rozwój przedsiębiorstw, lokalnych społeczności i polskiej gospodarki. Z sukcesem wdrożyła Tarcze Finansowe – potężne projekty wspierające przedsiębiorców dotkniętych pandemią Covid. Oferuje szeroką gamę produktów ułatwiających rozwój biznesu, w tym szkolenia, doradztwo i badania. Intensywnie działa na rzecz wzrostu edukacji ekonomicznej Polaków.

20:46

Na scenę zapraszany jest Paweł Borys, prezes PFR oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, który wręczy nagrodę i wygłosi laudację. 

20:50

20:53

W trzeciej kategorii "Ambasador Polski na świecie" wyróżnienie wędruje do Igi Świątek i PZU S.A.

Uzasadnienie: Największy polski ubezpieczyciel – PZU S.A. - objął swoim patronatem Igę Świątek, pierwszą Polkę w historii, która wygrała wielkoszlemowy turniej French Open. I będzie jej towarzyszyć w drodze na tenisowy szczyt przez trzy lata. Iga Świątek, najlepsza polska tenisistka, dzięki silnemu wsparciu tak solidnego partnera, łącząc swój talent i pracowitość będzie mogła dostarczać kibicom emocji i rozsławiać imię Polski na całym świecie.

20:56

20:59

Na scenie pojawił się Tomasz Kulik, wiceprezes zarządu PZU SA, który odebrał Złotego Laura z rąk Roberta Perkowskiego, wiceprezesa PGNiG.

21:03

W kolejnej kategorii "Innowacyjność" zwycięzcą zostaje Link4 TU S.A.

Uzasadnienie: Innowacyjność jest wdrukowana w DNA Link4. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania, które pomagają, zwiększają bezpieczeństwo i automatyzują procesy zarówno po stronie firmy, jak i klienta. Obecnie w Link 4 funkcjonuje ponad 60 zautomatyzowanych procesów oraz siedem nowoczesnych aplikacji robotycznych.

Na scenie pojawiła się Patrycja Kotecka, członkini zarządu spółki Link4 oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Teraz Polska, który wręczył nagrodę.

21:08

Gościom i laureatom gali przyznania Złotych Laurów "Super Biznesu" prezentowany jest materiał wideo podsumowujący nie tylko 30-lecie "Super Expressu", ale również najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata w ciągu trzech ostatnich dekad.

21:12

W wyjątkowej kategorii "Firma 30-lecia" nagroda zostaje wręczona przedstawicielom Grupy Lux Med.

Uzasadnienie: Istnieje od trzydziestu lat i jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad dwóch i pół miliona pacjentów. Zatrudnia ponad 17,5 tysiąca pracowników, w tym 7500 lekarzy. Jest też głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego  i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

21:17

Na scenę zapraszona została Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med oraz Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który wręczy nagrodę Złotego Lauru.

21:21

W następnej kategorii "Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości" zwycięzcą zostaje Żabka Polska sp. z o.o.

Uzasadnienie: W ostatnich latach model franczyzowy sieci Żabka ulegał dynamicznej zmianie. I obecnie Sieć oferuje wszystkim swym przedsiębiorcom szerokie wsparcie i szereg technologicznych rozwiązań ułatwiających zarządzanie placówkami, jak np. aplikacja Cyberstore. Sześć tysięcy przedsiębiorców tworzących Sieć Żabka, dzięki wsparciu franczyzodawcy, może z sukcesem rozwijać swoją działalność na lokalnych rynkach.

21:23

Na scenie widzimy Tomasza Suchańskiego, prezesa zarządu Żabka Polska oraz Konrada Baneckiego, wiceprezesa PTG, który wręczy nagrodę.

21:24

W kategorii "Medycyna i Biznes" Złotego Laura otrzymuje firma MSD Polska sp. z o.o.

Uzasadnienie: Głównym celem MSD jest dostarczanie innowacyjnych produktów leczniczych, które umożliwiają coraz skuteczniejsze prowadzenie terapii oraz efektywne rozwiązywanie problemów zdrowotnych. MSD prowadzi aktualnie w Polsce 120 badań klinicznych w ponad 400 ośrodkach badawczych. W ciągu ostatnich 10 lat firma przeznaczyła w Polsce na badania, rozwój oraz podatki prawie półtora miliarda złotych.

21:28

Na scenę zapraszany jest Dimitri Gitasa, Dyrektor Zarządzający MSD Polska oraz w roli wręczającego statuetkę - Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

 

21:29

W ostatniej już kategorii w tegorocznej gali rozdania Złotych Laurów "Super Biznesu" - "Odpowiedzialny Pracodawca", zwycięzcą zostaje Provident Polska SA.

Uzasadnienie: Pandemia Covid stała się testem dla pracodawców. Provident udzielając swoim pracownikom kompleksowego wsparcia, zdał go celująco. Na początku była troska o zdrowie i bezpieczeństwo fizyczne: maseczki, płyny do dezynfekcji, przystosowanie biur do pracy w nowych warunkach. Bardzo szybko doszła także troska o dobrostan psychiczny. W całej grupie IPF, do której należy Provident, powołano specjalny Care Plan.

21:32

Nagrodę z rąk Wojciecha Warskiego, wiceprezydenta Pracodawców RP, odbierze Agnieszka Krajnik, koordynatora ds.. CSR Provident Polska SA.

21:36

To już wszystkie wyróżnienia, które przyznaliśmy na tegorocznej - ósmej edycji Złotych Laurów "Super Biznesu". Jeszcze raz dziękujemy naszym partnerom:

Partner Strategiczny Gali:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Partnerzy Gali:

Agencja Rozwoju Przemysłu SA

Grupa Lotos

Patronaty Honorowe nad galą objęli:

Ministerstwo Aktywów Państwowych

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Business Centre Club

Krajowa Izba Gospodarcza

PRACODAWCY RP

Polskie Towarzystwo Gospodarcze

Związek Banków Polskich

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska

21:39

TO JUŻ NIESTETY KONIEC. Na zakończenie gali rozdania Złotych Laurów "Super Biznesu" ponownie na scenie gościmy zespół  Sound’n’Grace. Dziękujęmy wszystkim laureatom i widzom za oglądanie relacji na żywo. Dobranoc!

Złote Laury "Super Biznesu" 2021

Złoty Laur "Super Biznesu" to prestiżowa nagroda przyznawana osobom, instytucjom i przedsiębiorstwom za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce. Została ona stworzona w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

ZOBACZ: Złote Laury "Super Biznesu". Historia wielkiej gali

Uroczysta gala tegorocznej edycji Złotego Lauru "Super Biznesu" odbędzie się 21 października o godz. 20 w hotelu Bellotto w Warszawie, a jej transmisja będzie dostępna na stronie Se.pl, kanale You Tube "Super Expressu" oraz Facebooku Se.pl. Galę uświetni występ zespołu Sound'n'Grace, reprezentującego nurt nowoczesnego gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b.

Partnerem Strategicznym Gali jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo a Partnerami Gali są Agencja Rozwoju Przemysłu i Grupa Lotos

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze