Afera GetBack. Osiem osób zatrzymanych

i

Autor: Shutterstock Afera GetBack. Osiem osób zatrzymanych

Afera GetBack

Afera GetBack. Podejrzany uciekł przed konfiskatą i ocalił swój majątek!

2022-11-29 13:48

Podejrzany w sprawie GetBacku mimo zajęcia konta ocalił pieniądze. Pomogła mu luka w przepisach. Śledczy gotówki nie odzyskają, ale dołożyli mu nowy zarzut - pisze "Rzeczpospolita".

Afera GetBacku. Jak oskarżony ocalił pieniądze?

Wciąż rozliczani są główni organizatorzy z afery GetBacku. Aż 9 tys. klientów straciło ok. 3 mln złotych. Jednym z organizatorów jest były prezes Korad K czy Rafał S. 

W przypadku Rafała S, w październiku został on zatrzymany, po czym usłyszał zarzut oszustwa. Dopuścił się podrobienia dokumentów elektronicznych, jak i sprzedaży obligacji bez ówczesnego zezwolenia KNF oraz ujawnienia tajemnicy bankowej. W wyniku popełnionych przestępstw otrzymał poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania Polski. Zostało zajęte także jego konto bankowe, na którym znajdowała się kwota w wysokości ponad 100 tys. zł, jednak na pytanie prokuratura, ile na koncie jest pieniędzy, bank odpowiedział, że tylko 10 tys. zł. Rafał S zdołał przelać resztę pieniędzy na konto swojej żony, część wypłacił i dał swojemu ojcu. Takie działanie jednak przysporzyło mu kolejnych problemów, bowiem został zatrzymany ponownie. Został aresztowany, jednak ostatecznie nie przyznał się do zarzutu, a jedynie potwierdził, że reszta pieniędzy została komuś przekazana. 

Oskarżonemu udało się majątek. Dlaczego? “Jak się okazuje, konfiskata rozszerzona nie przewiduje możliwości zabezpieczenia majątku w celu naprawienia szkody” - pisze “Rzeczpospolita”. 

Sonda
Czy często spotykasz się z bankowymi awariami?
Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze