Agata Duda

i

Autor: Piotr Molęcki/East News

Agata Duda usłyszała dobrą nowinę. Olbrzymia radość i wzruszenie

2021-02-04 11:12

To było niezwykłe spotkanie i z pewnością na długo zapadnie w pamięci jego uczestnikom. Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda usłyszała dobrą nowinę. Była radość, wzruszenie ale też troska o przyszłość. - Bardzo się cieszę – mówiła Agata Duda.

Małżonka pana prezydenta Agata Kornhuaser-Duda niezwykle angażuje się w działalność społeczną i wykazuje olbrzymie zainteresowanie lokalnymi inicjatywami. W zeszłym roku Agata Duda odwiedziła na przykład placówki należące do Powiatowego Ośrodka Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Wczoraj Pierwsza Dama ponownie rozmawiała z kierownictwem ośrodka ale tym razem online.

CZYTAJ: Biedronka - MEGA promocje. Napoje za DARMO, szynka za 1,50 zł, jabłka za 2 zł [GALERIA]

– Jestem ogromnie wdzięczna, że zechcieliście Państwo podzielić się ze mną swoją niezwykłą działalnością. Jestem pod wrażeniem przede wszystkim kompleksowości wsparcia, jakiego Państwo udzielają dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami – mówiła małżonka prezydenta rok temu. Wczoraj pierwsza dam rozmawiała o planowanych inwestycjach w ośrodku, tak aby podopiecznym stworzyć  jak najlepsze warunki nie tylko nauki, ale także rehabilitacji i zabawy. Agata Duda usłyszała też dobrą nowinę. Komfortowi kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży ma służyć powstająca inwestycja, nowy budynek dla podopiecznych, nad którym prace projektowe już trwają.  – Bardzo się cieszę, że tyle dobrego się dzieje, bardzo mocno trzymam kciuki za nową inwestycję. Liczę na to, że wkrótce uda się rozpocząć budowę – mówiła Agata Duda. Powiatowy Ośrodek Kształcenia Specjalnego w Wejherowie tworzą: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Przedszkole Specjalne oraz Szkoła Podstawowa Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi. Dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną mają tam zapewnioną troskliwą opiekę, edukację oraz profesjonalną rehabilitację. To największa placówka tego typu w województwie pomorskim i jedna z największych w kraju.

Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Wejherowie to jedna z największych inwestycji w powiecie. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść około 9 milionów złotych. Początek prac remontowych uzależniony jest od uzyskania dofinansowania na ten cel. W tym celu został złożony wniosek o uzyskanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W sumie Fundusz wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 12 mld złotych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. budowę żłobków, przedszkoli czy drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania, jak opisana powyżej rozbudowa Ośrodka Kształcenia Specjalnego.

CZYTAJ: REWOLUCJA W EMERYTURACH! Emeryci nie dostaną gotówki. Rząd oszczędza

Małgorzata Kożuchowska jest już skończona?! Szokujące doniesienia o aktorce, jest coraz gorzej!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze