Aleksander Kwaśniewski

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski: Inflacja może sięgnąć w tym roku 20 procent

2022-06-30 21:10

Inflacja może w tym roku sięgnąć 20 procent, wpłynie też na przebieg przyszłorocznych wyborów - powiedział w czwartek (30 czerwca) w Polsat News były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem wojna na Ukrainie potrwa lata i z czasem może rosnąć presja na Ukrainę, by się porozumiała z Rosją.

Z inflacją wejdziemy w wybory

Zdaniem Kwaśniewskiego również "jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu inflacji, prawdopodobnie możemy dość do 20 procent, a to jest naprawdę wysoka inflacja". "Na poziomie 20 procent to już choroba i będą dla tego konsekwencje i dla gospodarki, i dla polityki, i my z inflacją wejdziemy w wybory. W wyborach ten temat, poza wojną, będzie najważniejszy" - ocenił były prezydent.

-W kampanii wyborczej, dodał, "oczywiście rząd będzie mówił, że inflacja to wina Putina i Tuska, jak zwykle". "Myślę, że tego tematu drożyzny i inflacji ominąć się nie da i to będzie działało przeciwko rządzącym. Rządzący mają natomiast jeden atut - wojnę" - powiedział Kwaśniewski.

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Niewykluczone, że Putin użyje broni jądrowej

-Były prezydent Aleksander Kwaśniewski wypowiadał się na temat wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jego zdaniem ta wojna będzie trwała raczej lata niż miesiące. "To jest konflikt, który Rosja chce koniecznie wygrać, a Ukraińcy nie chcą tego przegrać, trzeba liczyć się z tym, że mamy konflikt na bardzo długi czas" - powiedział Kwaśniewski. To może doprowadzić do tego że Putin użyje broni nuklearnej.

Jak dodał wyobrażam sobie taki scenariusz, który może być bardzo trudny jesienią czy zimą, że w związku z trudnościami, jakie przeżywają społeczeństwa w wielu krajach, także w Polsce, ten napór na Ukraińców, by próbowali się dogadać będzie rósł.

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?

A odpowiedź Ukraińców będzie tylko jedna - my będziemy walczyć do samego końca" - mówił były prezydent. "Tu może narastać polityczny problem, bardziej niż w kwestiach dostaw broni czy pomocy finansowej" - zaznaczył. Może przez to zmniejszyć się pozytywny stosunek do uchodźców Ukrainy, wobec których "może być mniej empatii, więcej niecierpliwości".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze