Alior Bank wprowadza ułatwienia dla seniorów. Specjalna godzina na wizytę starszych klientów

2020-03-31 22:06 ŁT
Oddział Alior Banku
Autor: Getty Images Do maja 2019 złożone w Alior Banku wnioski o pożyczkę termomodernizacyjną dotyczą zarówno mniejszych przedsięwzięć (termomodernizacja jednego budynku mieszkalnego), jak i dużych projektów (kilka budynków wielorodzinnych)

W związku z nowymi zarządzeniami wprowadzonymi przez rząd, od 1 kwietnia 2020 roku oddziały Alior Banku od godziny 11 do 12 zapraszają przede wszystkim seniorów powyżej 60 roku życia. Oddziały są czynne do godziny 16 - informują przedstawiciele banku i przypominają, że przez całą dobę usługi Alior Banku są dostępne za pośrednictwem strony Alior Online oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile.

- Nowe wytyczne w walce z koronawirusem wprowadzone przez rząd nie obejmują co prawda placówek bankowych, ale zdecydowaliśmy się na podobny krok ze względu na bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Dlatego od środy, 1 kwietnia, nasze oddziały przez godzinę są dostępne przede wszystkim dla seniorów. W tym czasie mogą oni załatwić wszystkie niezbędne sprawy z naszymi bankierami.  Cały czas przypominamy także, że niemal wszystkie funkcjonalności są dostępne również w naszej aplikacji internetowej i mobilnej, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu - mówi Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku.

ZOBACZ TEŻ: Mniejsze dopłaty do pensji, ograniczony zasiłek opiekuńczy, zwolnienie z ZUS dla nielicznych. Tarcza antykryzysowa przyjęta

Ustalenie godziny przeznaczonej do obsługi głównie seniorów to kolejny krok, który wdrożył zarząd Alior Banku w związku z epidemią SARS-CoV-2. W oddziałach banku przestrzegane są najwyższe standardy higieny, zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Bankierzy pomiędzy obsługą kolejnych klientów mają możliwość mycia rąk. Do dyspozycji mają także preparaty dezynfekujące oraz jednorazowe rękawiczki - czytamy dalej.

Klienci są proszeni o zachowanie odpowiedniej odległości od obsługujących ich osób, tj. 1,5 m. W tej chwili na terenie placówki może przebywać tylko dwóch klientów. Są oni uczulani, że gdy tylko zauważą u siebie objawy infekcji dróg oddechowych, m.in. kaszel, katar, gorączkę, nie wychodzili z domu i nie udawali się do banku.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Kolejne kroki w walce z koronawirusem: Nowe zasady na poczcie, w hotelu i u fryzjera

Oddziały banku pracują w skróconych godzinach 11-16. Na stronie internetowej Alior Banku znajdują się aktualne informacje na temat otwartych oddziałów, godzin oraz zasad ich funkcjonowania.

Najnowsze