Anna Terlecka z Adamed Pharma dla AZiR: Jak powstają leki?

i

Autor: Materiały Prasowe/AZiR

Anna Terlecka z Adamed Pharma dla AZiR: Jak powstają leki?

2021-07-15 0:00

– Na początku musi powstać kompozycja farmaceutyczna, czyli Dział Formulacji i Technologii pracuje nad tym, aby daną substancję aktywną połączyć odpowiednią technologią, odpowiednim sposobem wytwarzania, z innymi substancjami pomocniczymi. Później należy sprawdzić, czy powstały lek jest odpowiedni jakościowo, a do tego niezbędne są metody analityczne, które przygotowuje dział analityczny – mówi Anna Terlecka, Dyrektor Badań i Rozwoju Adamed Pharma, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

– Jeżeli jest on jakościowo odpowiedni, prowadzimy badania starzeniowe, czyli tzw. badania stabilności, a więc sprawdzamy, jak długo lek, zapakowany w opakowanie, które potem mają państwo w aptekach, może być przechowywany. Jeżeli wszystkie badania mamy zakończone, wchodzimy w kolejny etap rozwoju, czyli sprawdzenie bezpieczeństwa i skuteczności terapii. Do tego służą badania kliniczne – dodaje.

Dyrektor Badań i Rozwoju Adamed Pharma opowiada widzom AZiR także m.in., na czym polegają badania kliniczne, jak długo trwa proces rejestracji nowego leku i jakie studia przygotowują do pracy w obszarze badań i rozwoju w Adamed Pharma: 

Anna Terlecka jest absolwentką biotechnologii na Politechnice Gdańskiej. Posiada dyplom Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku w zakresie Business Managementu oraz Project Managementu.

Innowacyjna platforma azir.edu.pl łączy świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Partnerem platformy jest również Program Kariera, tworzony przez Polską Radę Biznesu.

Więcej informacji na stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/AZiR.edu/

AZiR Logo

i

Autor: Materiały Promocyjne
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze