ASP to nie szkoła geniuszy - prof. dr hab. Lech Majewski dla platformy edukacyjnej azir.edu.pl

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

ASP to nie szkoła geniuszy - prof. dr hab. Lech Majewski dla platformy edukacyjnej azir.edu.pl

2021-01-26 16:24

Liternictwo, typografia, projektowanie fontów, robienie filmów (w tym animowanych), multimedia, projektowanie czasopism, książek i ilustracji – w tych dziedzinach sztuki graficznej można się kształcić na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jak zaznacza w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej AZiR (azir.edu.pl) uznany grafik i plakacista prof. dr hab. Lech Majewski (absolwent, a obecnie wykładowca Wydziału Grafiki ASP), nawet 95% absolwentów tego wydziału pracuje w zawodzie.

– Niektórzy sięgają bardzo wysoko, a niektórzy trochę niżej, ale uprawiają zawód. ASP to nie jest szkoła geniuszy. Tu się pojawiają geniusze, ale jest to szkoła artystyczna kształcąca młodzież wysoko uzdolnioną i do tego sprowadzają się egzaminy wstępne – mówi prof. Majewski. Podkreśla również, że nabywane przez studentów umiejętności mogą im się później przydać w wielu dziedzinach.

Jak sprawdzić, czy mamy szansę na studiowanie kierunków artystycznych? – Egzaminy na każdy wydział są bardzo specjalistyczne, dlatego na wydziałach są specjalne kursy i przeglądy przygotowujące chętnych do zdania egzaminu. Egzamin na Wydział Grafiki różni się np. od egzaminu na architekturę wnętrz – tłumaczy prof. Lech Majewski. Począwszy od grudnia, dwa razy w tygodniu na wszystkich wydziałach odbywają się natomiast konsultacje, na których każdy chętny może zaprezentować swoje prace oraz usłyszeć, co powinien robić dalej. – To dość ważna rzecz, bo tym sposobem czasami ci bardzo zdolni ludzie nie są zagubieni. Będzie można się dowiedzieć, czym jest egzamin i jak się do niego przygotować – zapewnia prof. Majewski.  

Jaka przyszłość czeka absolwenta Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? O tym więcej w wypowiedzi prof. Lecha Majewskiego dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze