– Niektórzy sięgają bardzo wysoko, a niektórzy trochę niżej, ale uprawiają zawód. ASP to nie jest szkoła geniuszy. Tu się pojawiają geniusze, ale jest to szkoła artystyczna kształcąca młodzież wysoko uzdolnioną i do tego sprowadzają się egzaminy wstępne – mówi prof. Majewski. Podkreśla również, że nabywane przez studentów umiejętności mogą im się później przydać w wielu dziedzinach.
Jak sprawdzić, czy mamy szansę na studiowanie kierunków artystycznych? – Egzaminy na każdy wydział są bardzo specjalistyczne, dlatego na wydziałach są specjalne kursy i przeglądy przygotowujące chętnych do zdania egzaminu. Egzamin na Wydział Grafiki różni się np. od egzaminu na architekturę wnętrz – tłumaczy prof. Lech Majewski. Począwszy od grudnia, dwa razy w tygodniu na wszystkich wydziałach odbywają się natomiast konsultacje, na których każdy chętny może zaprezentować swoje prace oraz usłyszeć, co powinien robić dalej. – To dość ważna rzecz, bo tym sposobem czasami ci bardzo zdolni ludzie nie są zagubieni. Będzie można się dowiedzieć, czym jest egzamin i jak się do niego przygotować – zapewnia prof. Majewski.
Jaka przyszłość czeka absolwenta Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? O tym więcej w wypowiedzi prof. Lecha Majewskiego dla AZiR:
Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.
Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/