Mateusz Morawiecki zdradził, co myśli o budowie dróg ekspresowych! Co powiedział premier?

i

Autor: Tomasz Golla Konferencja premiera 25.11. O której? Co ogłosi Mateusz Morawiecki?

Atak drożyzny. Premier Morawiecki obiecuje rządową pomoc

2021-11-14 20:39

Wkrótce poznamy szczegóły tarczy inflacyjnej, którą przygotowuje rząd aby zrekompensować części z nas wzrost cen prądu, ciepła, gazu, paliw i żywności. – Będą to działania skierowane w pierwszej kolejności do grup szczególnie wrażliwych, czyli gospodarstw o niskich i średnich dochodach, ale z niektórych skorzystają wszyscy Polacy – opowiada premiera Mateusz Morawiecki.

Szczegóły poznamy za kilka dni

Prace nad pomocą dla ubogich gospodarstw domowych, która pomoże zniwelować drożejące ceny m.in. energii elektrycznej i żywności, trwają już od kilku tygodni. Ważną deklarację złożył w tej sprawie premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie, którego udzielił Polskiej Agencji Prasowej. Dziennikarz zapytał szefa rządu, czy sprawa tzw. tarczy inflacyjnej jest nada aktualna.

Tak. W ciągu kilku dni chcemy zaprezentować pakiet rozwiązań wspierających Polaków, zwłaszcza mniej zamożną część społeczeństwa – odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. – To ma być tarcza, która częściowo zamortyzuje wzrost cen ciepła, gazu, paliw czy żywności. Będą to działania skierowane w pierwszej kolejności do grup szczególnie wrażliwych, czyli gospodarstw o niskich i średnich dochodach, ale z niektórych skorzystają wszyscy Polacy. Znaczna część instrumentów zacznie działać jeszcze w grudniu – zapowiedział szef rządu.

Abonament RTV. Czy wzrośnie w 2022 roku?

dr Małgorzata Bonikowska: To broń demograficzna Łukaszenki. Sami nie poradzimy sobie z kryzysem [Super Raport]

Winne są Rosja i polityka UE 

Z wypowiedzi premiera wynika, że w ramach nowego świadczenia, które ma zrekompensować wzrost cen energii, zostanie zastosowane kryterium dochodowe w gospodarstwie domowym. – Warto też zaznaczyć że ceny energii bardzo znacząco przekładają się na wzrost cen ogółem. A przyczyną wzrostu cen energii są manipulacje cenowe i szantaż gazowy Rosji oraz polityka klimatyczna UE, która wywindowała koszty uprawnień do emisji CO2 – wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Emerycie! Masz długi? Sprawdź, ile pieniędzy zabierze ci komornik

Według wcześniejszych doniesień, kwota dopłat do energii w ramach przygotowywanej tarczy antyinflacyjnej, ma wynieść od 324 zł do 876 zł. Kwota przeznaczona na dotacje ma zwiększać się co roku, od około 1,5 mld zł w 2022 roku do około 1,7 mld zł w 2031 roku. Czy tak rzeczywiście będzie? Wkrótce się o tym przekonamy.

Sonda
Jak oceniasz działania rządu w sprawie inflacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze