Uroczyste podpisanie banknotu kolekcjonerskiego „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem

i

Autor: NBP Uroczyste podpisanie banknotu kolekcjonerskiego „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem"

Banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Zobacz, jak będzie wyglądał! [ZDJĘCIA]

2021-04-12 15:20

NBP wyemituje banknot o nominale 20 złotych z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Narodowy Bank Polski planuje wprowadzenie do obiegu, tego banknotu z okazji Święta Niepodległości, w listopadzie bieżącego roku. Co ważne, banknot z wizerunkiem zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podobnie jak pozostałe banknoty kolekcjonerskie, są pełnoprawnym środkiem płatniczym i można nimi płacić w sklepach.

Prezes NBP Adam Glapiński podpisał w sobotę wzór banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ma zostać wprowadzony do obiegu w listopadzie z okazji Święta Niepodległości. Chodzi o nominał 20 zł. Jego planowany nakład to maksymalnie 80 tys. sztuk. - Składanie podpisu na banknocie to tradycja, pielęgnowana z przerwami od ponad 200 lat i dotyczy każdego nowego banknotu, zarówno banknotów powszechnego obiegu jak i kolekcjonerskich. Złożenie podpisu oznacza akceptację wizerunku i szaty graficznej banknotu oraz jest wyrazem zgody Prezesa NBP na jego produkcję - czytamy w komunikacie banku centralnego.

Kobieta na banknocie NBP. Jak będzie wyglądało nowe 1000 zł?

11. rocznica katastrofy smoleńskiej

- W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej, podpisałem banknot kolekcjonerski poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. Poprzez emisję tego banknotu, szczególnie ważnego dla milionów Polaków, ale także dla mnie osobiście, chcemy oddać hołd wielkiemu człowiekowi, jakim był Lech Kaczyński, który całym swoim życiem potwierdzał: Warto być Polakiem! - przekonuje prezes NBP Adam Glapiński.

Powstanie banknot z Lechem Kaczyńskim  Kto jeszcze powinien być na banknocie?

i

Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze