buty obuwie sklep produkt wybór klient

i

Autor: SHUTTERSTOCK buty obuwie sklep produkt wybór klient

Biznes

Bankrutuje kolejna znana firma! Marka obuwnicza znika po 50 latach

2023-10-02 9:56

Marka Minelli sprzedająca obuwie, po 50 latach ogłosiła stan upadłości. Jak wskazuje francetvinfo.fr, główną przyczyną bankructwa jest „polaryzacja popytu w kierunku zainteresowania produktami podstawowymi lub z najwyższej półki”. Tymczasem marka Minelli celowała w klientów średniozamożnych. Spółce nie pomogła drożyzna, która skłania klientów do kupna najtańszych produktów i konkurencja ze strony e-commerce.

Dwukrotna restrukturyzacja nie pomogła

Spółka nie podołała konkurencji ze strony e-commerce. Pomimo 3-proc. spowolnienia sprzedaży w 2022 roku, gracze zajmujący się sprzedażą internetową mieli 13,9 proc. udziału w rynku.

"Firma dwukrotnie przeprowadzała postępowania restrukturyzacyjne. Likwidacja w lutym 2023 r. San Marina doprowadziła do likwidacji 680 stanowisk pracy. Marka została przejęta przez francuską sieć Chaussea, która zamierza wznowić jej działalność"– informuje fr.fashionnetwork.com.

Marka Minelli powstała w 1973 roku. Przejęta została na początku 2022 roku przez menadżerów marsylskiej marki San Marina, obecnie zlikwidowanej. Zatrudnia 500 pracowników i opiera się na sieci 120 sklepów i punktów handlowych. 

Jak zaznacza zarząd w komunikacie, "trwają rozmowy z potencjalnymi nabywcami". 

Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023 Jerzy Kwieciński Pekao SA

QUIZ PRL: Mąż jest z zawodu dyrektorem. Pamiętasz te zawody?

Pytanie 1 z 10
Pegeery dawały pracę „wioskowym głupkom”, ponieważ:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze