Informację o zatrudnieniu Bartłomieja Misiewicza w PGZ potwierdził rzecznik spółki Łukasz Prus. Nie wiadomo, kiedy były doradca Antoniego Macierewicza, został pełnomocnikiem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Próbowaliśmy o to zapytać rzecznika, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Zobacz również: Kaczyński szczerze o Misiewiczach: "Do spółek mianujemy ludzi bliskich nam"
Bartłomiej Misiewicz już pracował w PGZ. 31 sierpnia zeszłego roku został powołany do rady nadzorczej państwowej spółki. Jednak po oskarżeniach"Newsweeka", według którego Misiewicz miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce - poprosił szefa MON o zawieszenie w funkcjach w ministerstwie i zrezygnował z posady w PGZ. Sprawę badała prokuratura, która umorzyła śledztwo w listopadzie 2016 r., a Bartłomiej Misiewicz został oczyszczony z zarzutów i wrócił do MON, gdzie nadal pełnił funkcję zarówno rzecznika, jak i szefa gabinetu politycznego.
Misiewicz w Ministerstwie Obrony Narodowej zarabiał 12 tys. zł miesięcznie. Na jego wynagrodzenie składało się kilka kwot: wynagrodzenie zasadnicze (6 070 zł), dodatek funkcyjny (1 810 zł), dodatek specjalny (4 121,24 zł). To kwoty brutto. W resorcie był zatrudniony od listopada 2015 r.
Czytaj koniecznie: Były poseł PiS Jacek Kościelniak został p.o. prezesa spółki Energa
PGZ to jedna z najpotężniejszych państwowych firm. Została utworzona w ramach konsolidacji przemysłu zbrojeniowego zapisanej w Strategii Rozwoju Systemu Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej z 2013 r. Skupia ponad 60 spółek, w których pracuje 17,6 tys. osób; łącznie ma udziały w ponad stu spółkach i roczne przychody na poziomie 5 mld zł. Ile zarobi teraz jaki pełnomocnik zarządu ds. komunikacji? Na te pytanie również nie otrzymaliśmy odpowiedzi od PGZ.
Bartłomiej Misiewicz ma bardzo bogate, jak na swój wiek, doświadczenie polityczne. Obejmował już funkcję szefa Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej oraz szefa Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2012-14 był koordynatorem ds. struktur wykonawczych PiS. W tym samym czasie pełnił funkcję członka Rady Politycznej PiS, a od 2014 roku był w Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS.
Zobacz też: Kaczyński o nadużyciach PiS. „Ten nieszczęsny Misiewicz nie powinien się zdarzyć"
Źródło: Superbiz.pl