Beata Szydło zajechała audi Q3

i

Autor: Sebastian Wielechowski Beata Szydło zajechała audi Q3

Beata Szydło i jej majątek. Luksusowe samochody w garażu

2021-03-17 14:47

Beata Szydło urzęduje w Brukseli. Polska premier jest europosłanką. Okazuje się, że ta zmiana na dobre jej wyszła. Sytuacja finansowa i majątkowa pani premier wyraźnie się poprawiła. W jej garażu pojawiły się nowe auta, a i oszczędności nie brakuje. Ale nie ma co się dziwić, że Beata Szydło zaszalała na motoryzacyjnych zakupach. Zarobki europosłów wprost porażają. Choć nie są tak wysokie jak zarobki prezesów kluczowych spółek, to jednak znacznie przekraczają średnią krajową, nie mówiąc już o pensji minimalnej czy emeryturze przeciętnego Polaka.

Beata Szydło premierem Polski była do 11 grudnia 2017. Wtedy to prezydent dokonał zaprzysiężenia członków rządu Mateusza Morawieckiego. Tego samego dnia w nowym gabinecie objęła stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów. Nowy premier powierzył jej funkcję przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jednak w tym fotelu Szydło długo nie siedziała. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 uzyskała mandat deputowanej, startując z list PiS w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Osiągnęła najwyższy wynik w skali kraju – 525 811 głosów. W związku z wyborem do Europarlamentu 3 czerwca 2019 zakończyła pełnienie funkcji rządowych i przeszła na "garnuszek" europejski. Zmiana taka zwykle jest bardzo korzystna. Wielu polityków za punkt docelowy stawia sobie właśnie stołek w Brukseli. Zatem możliwość objęcia go to wielkie szczęście. I nie chodzi tu tylko o ambicje zawodowe, ale i o finanse. Comiesięczna podstawowa pensja dla europosła wynosi ok. 30 tys. zł. Oprócz tego osoby pełniące tę funkcję otrzymują także diety w wysokości 1,3 tys. zł za każdy przepracowany dzień w europarlamencie. Zatem nie ma co się dziwić, że politycy w Brukseli szybko się bogacą. 

ZOBACZ: Syn Szydło pracuje w firmie, w której udziały ma Daniel Obajtek z Orlenu

Według ostatniego oświadczenia majątkowego europosłanka Beata Szydło kupiła dwa nowe, luksusowe samochody. Poza SsangYongiem Korando z 2011 roku posiada także Audi A6 z 2012 roku warte 45 tys. zł, a także Audi Q3 z 2019 roku o wartości 130 tys. zł. Szydło ma także oszczędności rzędu 180 tys. zł. Wielu Polaków marzy o takiej poduszce finansowej na czarną godzinę.

PRZCZYTAJ: Emerytury bez podatku. Czy Kaczyński dostanie podwyżkę?

Express Biedrzyckiej - Robert Winnicki: Rozmowa o koalicji z PiS po wyborach
Sonda
Czy uważasz, że poseł/posłanka powinni mieć wyższe wykształcenie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze