Będą kolejne ulgi dla przedsiębiorców? Rząd chce nagradzać za wzrost produkcji

2019-11-22 12:19 oprac. AG
Jadwiga Emilewicz
Autor: Artur Hojny Jadwiga Emilewicz

Przedsiębiorcy, którzy coraz więcej produkują i coraz więcej zarabiają będą mogli liczyć na jeszcze jedną nagrodę. Ministerstwo Rozwoju szykuje dla nich premię – niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji.

Właściciele firm, które szybko się rozwijają i z roku na rok powiększają swoje zyski i coraz więcej produkują będą mogły liczyć na jeszcze jeden bonus. Szykuje go resort rozwoju. Minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że jej resort wspólnie z Ministerstwem Finansów będzie chciał przygotować na początku 2020 roku ulgę nagradzającą wzrost produkcji, czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: PPK, IKE, IKZE – co najchętniej wybierają Polacy, by zaoszczędzić na emeryturę?

- Nazywam to rozwiązanie: za skok w rok dostajesz premię. Nagradzamy firmę za to, że zarobiła więcej, oczekujemy na dalsze inwestycje i mamy nadzieję na dalszy wzrost. Takie rozwiązania prawne, wspólnie z Ministerstwem Finansów, będziemy chcieli przygotować jeszcze na początku przyszłego roku – podkreśliła pani minister.

ZOBACZ KONIECZNIE: Karczewski dał 34 tys. zł nagrody swojemu współpracownikowi na odchodne

Najprawdopodobniej chętnych do takiej premii nie zabraknie. - Ostatnie dane utwierdzają mnie w przekonaniu, że przyszły rok przyniesie dalszy stabilny wzrost polskiej gospodarki. Myślę, że uda nam się utrzymać tempo wzrostu na poziomie ok. 3,7 proc. i, dzięki temu, dalej będziemy w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej – dodała Jadwiga Emilewicz.

Najnowsze