Korek na drodze

i

Autor: pixabay.com Korek na drodze

Będą korki po wakacjach. Remonty dróg w całej Polsce

2021-08-23 12:27

Po wakacjach zakorkują się niektóre ze strategicznych szybkich dróg. Wszystko przez remonty, których jesienią przybędzie. Wszystko przez remonty, które odbędą się na odcinkach o łącznej długości ponad 190 kilometrów. Nie ominą nawet największych dróg. W planach jest remont sporego odcinka autostrady A2. W efekcie, możemy spodziewać się jesiennych korków.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", na razie lista „jesiennych” remontów liczy 70 pozycji. Obejmą odcinki o łącznej długości ponad 190 kilometrów.

- Wśród nich jest 20-kilometrowy odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłami Stryków i Emilia, na którym trzeba wymienić nawierzchnię i wzmocnić konstrukcję jezdni. Korkować będzie się także autostrada A4, gdzie do końca przyszłego roku prowadzone będą roboty na odcinku od Góry św. Anny aż do granicy województw opolskiego i śląskiego - napisano w "Rzeczpospolitej".

Dodano, że po wakacjach bardzo ciasno zrobi się na drogach w rejonie Szczecina, gdzie rozpocznie się kolejny etap prac przy przebudowywanym węźle Kijewo na połączeniu autostrady A6, ekspresówki S3 i drogi krajowej nr 10.

- W Wielkopolsce remontowana będzie trasa ekspresowa S11, w woj. lubelskim fragment drogi krajowej nr 12, w kujawsko- pomorskim – DK15, a w mazowieckim – DK62 - czytamy w dzienniku. 

Remont A2 rozpocznie się już w sierpniu. Autostrada Wielkopolska wznowi prace związane z remontem nawierzchni na węźle autostradowym Rzepin na 21. kilometrze A2. Termin uległ zmianie z powodu przewidywanych silnych opadów deszczu. Prace obejmą łącznicę zjazdową z A2 na kierunku do Warszawy, Rzepina oraz Świebodzina i potrwają dwa dni (24-25 sierpnia br.). W związku z tym, kierowcy podróżujący ze Świecka nie będą mieli możliwości zjazdu z A2 na drogę krajową nr 92. Objazd poprowadzi płatnym odcinkiem A2 do węzła autostradowego w Torzymiu, drogą wojewódzką nr 138 do Torzymia i dalej drogą krajową nr 92 do węzła Rzepin. Kierowcy korzystający z objazdu między punktami poboru opłat w Tarnawie i Torzymiu będą zwolnieni z opłat.

250 km/h autostradą A4! Wszyscy w BMW pijani
Sonda
Czy kiedykolwiek podróżowałeś/aś autostopem?
Najnowsze