Będzie dodatkowe 500 plus dla najmłodszych. Kto skorzysta z bonu żłobkowego?

i

Autor: Pixabay Będzie dodatkowe 500 plus dla najmłodszych

Będzie dodatkowe 500 plus dla najmłodszych. Kto skorzysta z bonu żłobkowego?

2021-07-09 19:04

Od przyszłego roku oprócz popularnego 500+ rodziny z małymi dziećmi wesprze kolejny program socjalny. Rodzice dzieci uczęszczających do żłobków otrzymają bowiem dodatkowe 500 złotych. Już od stycznia 2022 roku będzie wypłacane wsparcie finansowe w postaci bonu żłobkowego. Kto z niego skorzysta i jakie będą zasady przyznawania dodatkowych pieniędzy? Zobacz!

Bon żłobkowy to pomysł władz Sosnowca. Miasto wyszło z dodatkowo inicjatywą wspierającą rodziny z małymi dziećmi. Oprócz rządowego programu 500+ od przyszłego roku wypłacane będzie dodatkowe 500 złotych dla dzieci uczęszczających do żłobków.

ZOBACZ TEŻ: Czy czeka nas drożyzna? NBP ujawnia kondycję naszych finansów

Do tej pory dotacja ta wypłacana była tylko tym niepublicznym żłobkom, które wcześniej zostały wybrane w konkursie ofert, a wsparcie finansowe trafiało bezpośrednio na konto placówki. Takie rozwiązanie pozwalało na współfinansowanie kwotą 500 zł miesięcznie pobytu w żłobku dla ok. 600 dzieci. W skali roku było to 3,6 mln zł.

Od stycznia 2022 roku kwota ta zostanie zwiększona do prawie 4,6 mln zł. To z kolei pozwoli dofinansować pobyt w żłobku nawet 766 dzieciom. Zmieni się również forma wypłacania bonu żłobkowego. Dotacja wypłacana bowiem będzie na podstawie wniosku rodzica, zgodnie z przedstawionym potwierdzeniem dokonania opłaty za żłobek za dany miesiąc.

- To oznacza, że rodzice nie muszą martwić się i szukać niepublicznej placówki, która w konkursie otrzymała dofinansowanie. Można powiedzieć, że teraz dotacja będzie „szła” za dzieckiem - wyjaśnił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, niepubliczne żłobki w Sosnowcu oferują obecnie 762 miejsca, a publiczne - 546, przy czym z początkiem przyszłego roku ma ich być już blisko 600.

Pogrzeb Mariusza i Marzeny, którzy zginęli w Jamnicy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze