Będzie nowy sposób płatności w Lidlu

2020-01-14 10:02
Lidl sklep
Autor: Shutterstock Lidl sklep

Wszystko wskazuje na to, że już w lutym Lidl umożliwi zapowiadaną i testowaną od dawna nową formę płatności. Informacje o Lidl Pay można już znaleźć w materiałach szkoleniowych dla pracowników.

Lidl Pay ma być rewolucją w sklepach. To nowa metoda płatności mobilnych, wykonywanych za pomocą specjalnej aplikacji Lidla. Dzięki temu za zakupy zapłacimy telefonem z karta płatniczą podpiętą pod program Lidl Plus. Jak pisaliśmy pod koniec roku, według zapowiedzi Lidla wystarczy jedno skanowanie karty Lidl Plus, aby skorzystać ze wszystkich rabatów oraz jednocześnie zapłacić za zakupy, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu przy kasie. Skanując kartę Lidl Plus czytnikiem w strefie kas, jednocześnie naliczane są rabaty oraz dokonywana jest płatność, wygodnie i szybko.

Do tej pory usługa dostępna była w Hiszpanii. Wszystko jednak wskazuje na to, że lada moment usługa pojawi się w Polsce. Jeden z użytkowników LinkedIn opublikował zdjęcie nowych materiałów szkoleniowych dla kasjerów. Obok podpowiedzi dotyczących obsługi klientów, znalazło się zalecenie, aby przy płatności pytać o aplikację z Lidl Pay.

Funkcjonalność płatnicza będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus, w sekcji „Mój Portfel”, w zakładce „więcej“, w menu dolnym. Aby z niej skorzystać, dbając o bezpieczeństwo danych bankowych, należy zdefiniować kod PIN lub odcisk palca i następnie dodać kartę płatniczą. Sieć zapewnia, że korzystając z Lidl Pay użytkownicy mogą być pewni, że ich dane bankowe są bezpieczne. Funkcjonalność jest zgodna ze standardami bezpieczeństwa płatności PCI. Usługa Lidl Pay funkcjonuje już od jakiegoś czasu w Hiszpanii.

Najnowsze