Sylwester 2020

i

Autor: Pixabay Sylwester 2020 bez fajerwerków? Rząd nie pozostaawia złudzeń. Polacy szukają sposobu na imprezę poza domem

Będzie Sylwester w Zakopanem! Górale oszukali lockdown. Nie ma już wolnych miejsc!

2020-12-23 10:38

Sylwester 2020 w Zakopanem jednak się odbędzie? Może nie tak huczny, że wystąpią na nim Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz czy inne gwiazdy polskiej estrady, ale górale mówią wprost - miejsc już nie ma. Chodzi o wynajem pokoi i apartamentów. Jak to możliwe w czasie lockdownu i zamknięcia hoteli? Górale znaleźli sposób, by obejść obostrzenia związane z koronawirusem i Sylwestra 2020 zorganizować.

Lockdown w Polsce i godzina policyjna, czyli zakaz przemieszczania się w Sylwestra miały skutecznie zniechęcić do organizowania wielkich, noworocznych imprez. Nieprzestrzeganie godziny policyjnej grozi mandatami, a łamanie przepisów przepisów epidemicznych dotyczących ograniczeń działalności gospodarczych to kary od 10 do 30 tys. złotych. To jednak nie odstraszyło ani turystów, ani tym bardziej górali, którzy żyją głównie z turystyki i gastronomii.

Żeby dutki się zgadzały, właściciele górskich hoteli oferują pokoje i apartamenty ZA DARMO. Przyjeżdżający na Sylwestra turyści muszą opłacić tylko... miejsce parkingowe. Ile kosztuje taki Sylwester na Podhalu?

SZOK! Będzie więcej mszy w polskich kościołach mimo lockdownu. Nie uwierzysz, jak się tłumaczą!

- Mamy jeszcze jedno miejsce parkingowe, które kosztuje 2,5 tys. złotych i w ramach tego miejsca parkingowego nasi goście mogą za darmo skorzystać z apartamentu. Akurat mamy jeszcze wolny apartament nr 1 z widokiem na Giewont - tłumaczy Wirtualnej Polsce jeden z przedsiębiorczych górali. Zainteresowanie sylwestrowym wyjazdem w góry jest ogromne. - To już niedostępne, bo na Sylwestra ten domek jest zajęty - mówi właściciel jednego z domków w Kościelisku.

Sonda
Czy twoim zdaniem lockdown faktycznie chroni nas przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa?

Oferty obowiązują nie tylko na Sylwestra. Górale w ten sposób chcą też odbić sobie chociaż część sezonu zimowego, na który nałoży się nowy lockdown ogłoszony przez rząd. Kwarantanna trwać ma od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021.

UWAGA! Problem z 500 plus i emeryturami!? Cięcia w Ministerstwie Finansów!

Przypominamy, że w Sylwestra obowiązywać będzie zakaz przemieszczenia się. Godzina policyjna obowiązywać będzie z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19:00 do 6:00. W tym czasie w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu. Za złamanie zakazu grozić mają kary.

Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze