Internet

i

Autor: pixabay.com Internet

Bezprawnie podwyższyli rachunek za internet. Sprawdź, czy dostaniesz zwrot

2022-04-06 16:56

Sąd Apelacyjny podtrzymał karę 817 tys. zł dla operatora telewizji kablowej UPC Polska i konieczność wypłat rekompensat klientom. Operator musi poinformować te osoby pisemnie oraz SMS-ami - przekazał UOKiK. Sprawa dotyczy rachunków za internet. Jeśli miałeś internet dostarczany za pośrednictwem tej firmy, to sprawdź, czy nie należy się zwrot pieniędzy.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wygrał sprawę z UPC Polska dotyczącą podwyżki abonamentu za internet wprowadzoną przez operatora od grudnia 2014 r. "Sąd zgodził się z prezesem UOKiK, że była ona bezprawna i doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów" - przekazał Urząd na Twitterze. Równocześnie w krótkim komunikacie podkreślono, że "Sąd Apelacyjny podtrzymał karę 817 tys. zł dla UPC Polska i rekompensaty dla konsumentów". Wyjaśniono, że "przysługuje im zwrot bezprawnie pobranych opłat, o czym operator musi ich zawiadomić pisemnie i SMS-ami". "Sąd potwierdził, że do zmiany warunków umowy konieczna jest odpowiednia klauzula modyfikacyjna. To postanowienie precyzujące, co i w jakich okolicznościach może ulec zmianie, w konsekwencji wpływając na cenę usługi. Takiej klauzuli w umowach z UPC Polska nie było" - zaznaczył UOKiK.

UPC Polska Sp. z o.o. to polska spółka z siedzibą w Warszawie, należąca do P4. Dostawca usług telewizji cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do internetu, telefonii i usług mobilnych.

Tańczące z Promocjami 31.03.22
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Najnowsze