Biedronka

i

Autor: Wikipedia/Artur Andrzej

Biedronka - Finał konkursu „Piórko ”. Zwycięska książka już w sprzedaży!

2020-11-17 15:17

Zakończyła kolejna edycja konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Zwycięska książka „ O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy”, napisana przez Agnieszkę Syczyło z ilustracjami Magdaleny Starowicz – jest już w sprzedaży w sklepach Biedronki w całej Polsce.

O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy

„O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy” to tytuł zwycięskiej opowieści w 6. edycji konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, napisanej przez Agnieszkę Syczyło i zilustrowanej przez Magdalenę Starowicz. Nagrody finansowe w tym konkursie to łącznie 200 tys. zł. Od 2015 roku Biedronka przekazała zwycięzcom w ten sposób już 1,2 mln złotych. Książka jest już do kupienia w sklepach Biedronki w całym kraju. Historia Malwiny to opowieść o tym, jak pomaganie innym może być zaraźliwe. Ta historia mogła się wydarzyć w każdym polskim mieście czy miasteczku, ale dzięki pobudzającym wyobraźnię ilustracjom przenosi czytelnika w miejscu i czasie.

Czytaj też: Sensacyjne ogłoszenie Biedronki. Gang Fajniaków będzie dostępny dłużej! Jak dostać maskotkę?

Konkurs „Piórko” to autorska inicjatywa Biedronki wspierająca czytelnictwo wśród najmłodszych oraz wspólne czytanie w rodzinie. W ramach pięciu edycji konkursu sprzedanych zostało już około 235 tys. egzemplarzy. W tym roku możemy też kupić zwycięskie książki z zeszłych lat: Szary Domek autorstwa Katarzyny Szestak („Piórko 2015”), Córka bajarza Moniki Radzikowskiej („Piórko 2016”) i Nieustraszony Strach na Wróble Grzegorza Majchrowskiego („Piórko 2017”), Mały Saj i wielka przygoda Magdaleny Wiśniewskiej („Piórko 2018”) oraz O królewiczu, który się odważył, Katarzyny Wierzbickiej („Piórko 2019”). Seria książek dla dzieci od Biedronki znalazła uznanie nie tylko wśród najmłodszych czytelników. Szary Domek, pierwsza z wydanych w konkursie „Piórko” książek, doczekała się adaptacji scenicznej na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Natomiast „O królewiczu, który się odważył” otrzymało wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku (w kategorii Książki) organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 Czytaj też: Black Week na Allegro. Wielkie promocje na sprzęty RTV/AGD, modę i dodatki

Ten kosmetyk to HIT w makijażu. W Biedronce kosztuje TYLKO 9 złotych
Najnowsze