Bill Gates pożegna się z fortuną. Gigantyczny cios po rozwodzie

2021-05-05 12:11
Bill Gates
Autor: archiwum se.pl Bill Gates pożegna się z fortuną. Gigantyczny cios po rozwodzie

W dniu wczorajszym świat obiegła informacja o tym, że Bill i Melinda Gates zdecydowali się wziąć rozwód. Już dzień później rozpoczął się podział majątku. Melinda otrzymała już od męża pakiet akcji wart niecałe dwa miliardy dolarów. Jednak to nie wszystko. Para zawierając związek małżeński nie spisała intercyzy, dlatego najprawdopodobniej kobieta otrzyma połowę majątku miliardera. Jeżeli się tak rzeczywiście stanie dostanie więcej niż MacKenzie Scott, która otrzymała 35 mld dolarów po rozstaniu z Jeffem Bezosem, szefem Amazona.

Gatesowie zszokowali świat informacją o rozwodzie

4 maja Bill i Melinda Gates wydali oficjalne oświadczenie, że po 27 latach małżeństwa podjęli decyzję o rozwodzie. Miliarder plasuje się obecnie na 4 miejscu na liście najbogatszych ludzi na ziemi z majątkiem sięgającym 146 miliardów dolarów. Para poznała pod koniec lat 80-tych. W 1987 roku Melinda była jednym z pracowników Microsoftu. Bill często siadał obok niej w firmowej stołówce i tak rozpoczęła się ich znajomość. Ślub wzięli w 1994 roku. Mają troje dzieci, to Jennifer Katharine Gates (25 l.), Rory John Gates (22 l.) i Phoebe Adele Gates (19 l.). Od 2000 roku małżeństwo wspólnie prowadziło fundację Bill & Melinda Gates Foundation, która skupia się nad rozwiązywaniem globalnych problemów naszej cywilizacji. Jak się jednak okazuje para, zawierając związek małżeński, nie podpisała intercyzy. Jaki więc majątek przysługuje Melindzie po rozwodzie?

Bill i Melinda Gates ogłosili rozwód, jak będzie wyglądał podział majątku?

Bloomberg podał dzisiaj, że spółka holdingowa Billa Gatesa Cascade Investment przetransferowała pakiet papierów wartościowych Melindzie Gates. Są to głównie akcje Canadian National Railway Co. warte ok 1,5 miliarda dolarów, a także pakiet akcji AutoNation Inc. o wartości ok 309 milionów dolarów.

Cały majątek Billa Gatesa jest szacowany na 145,4 miliardów dolarów, a jak donoszą media para nie ma podpisanej intercyzy. Więc pakiet akcji, które w dniu dzisiejszym otrzymała Melinda z pewnością nie będzie jedynym. Czy małżeństwo Gates będzie walczyło w sądzie o uzyskanie, satysfakcjonującego obie strony, podziału majątku? Jak na razie wypowiedź zamieszczona w mediach społecznościowych wydaje się pokojowa.

- Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Przez ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje wspaniałych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie, by zapewnić wszystkim ludziom zdrowe, twórcze życie. Nadal podzielamy wiarę w tę misję i zamierzamy wspólnie ją kontynuować w naszej fundacji, ale już nie wierzymy w to, że możemy rozwijać się jako para w kolejnych etapach naszego życia. Prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny - można przeczytać w oświadczeniach opublikowanych na kontach w serwisie Twitter meliny i Billa Gates. 

Ta atmosfera może jednak ulec szybkiej zmianie biorąc pod uwagę fakt wielkości majątku Billa Gatesa. Jeżeli Melinda miałaby faktycznie otrzymać połowę wszystkich aktywów męża, dostałaby dużo więcej niż MacKenzie Scott, która po rozwodzie z Jeffem Bezosem, właścicielem Amazona, otrzymała 35 mld dolarów.

Raport z anteny 05.05, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze