Biuro podróży BBJ Sport ogłosiło upadłość. Sezon na bankructwa otwarty

2016-06-13 20:44
Gdzie w tym roku Polacy wyjadą na wakacje?
Autor: Shutterstock Hiszpania- Costa Brava

Bankrutujące biura podróży to niestety stały obrazek każdego sezonu wakacyjnego. W tym roku jednym z pierwszych biur podróży, które przeceniły swoje możliwości finansowe, jest BBJ Sport z Jastrzębia Zdroju. W momencie ogłoszenia niewypłacalności za granicą było 90 wczasowiców śląskiego biura podróży.

- Koszty pobytu oraz powrotu zostaną opłacone z zabezpieczenia finansowego biura podróży - wynika z informacji urzędu marszałkowskiego w Katowicach. Zabezpieczenie finansowe wynosi w tym przypadku 50 tys. euro (ok. 215 tys. zł), co wystarczy na pokrycie kosztów powrotnej podróży turystów.

Zobacz także: Gdzie Polacy spędzą wakacje? Najpopularniejsze kierunki [ZDJĘCIA]

Biuro podróży BBJ Sport figuruje w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Śląskiego. Wkrótce zostanie uruchomiona procedura zbierania wniosków od klientów za niezrealizowane umowy. Zanim to nastąpi, muszą zostać uzgodnione warunki i szczegóły współpracy z ubezpieczycielem.

Biuro turystyczne BBJ Sport działa na rynku od 1993 r. W ostatnim czasie przeniosło swoją siedzibę z Jastrzębia Zdroju do Rudy Śląskiej. W jego ofercie były wczasy krajowe i zagraniczne, wycieczki kilkudniowe, kolonie i obozy, realizowane autokarem i samolotem.

 

Źródło: PAP

Najnowsze